مهمترین اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجربه دوران کرونا را روزنه‌ ارتباط با جهان، دانست و گفت: باید تجربه شاعرانه کرونایی را با جهان مبادله کنیم، دردی که همه مردم جهان با آن مرتبط بودند و همه شاعران جهان با آن همراهی و هم‌آوایی کردند را راهی برای ارتباط با جهان بگیریم.
ابوذر قاسمیان شبکه‌های اجتماعی را به نفع ادبیات می‌داند و معتقد است، باعث شنیده شدن صداهای مختلف شده اما در عین‌حال به چهره شدن برخی از نویسنده‌های ضعیف در شبکه‌های اجتماعی هم اشاره می‌کند.
آثار نویسندگان همیشه پرفروش در کنار کتاب‌های برخی از بازیگران و سیاستمداران فهرست پرفروش‌های هفتگی نشریه نیویورک‌تایمز را تشکیل داده‌ است.

نویسنده کتاب «عنوان ایران، تنها قربانی سیاست های آمریکا نیست» در گفت وگو با پرسون:

هدف از نوشتن این کتاب بیان تهدیدات محتمل بر علیه امنیت ملی ایران است

نویسنده کتاب «عنوان ایران، تنها قربانی سیاست های آمریکا نیست» گفت: هدف از نوشتن این کتاب بیان تهدیدات محتمل بر علیه امنیت ملی ایران می باشد.
منیرالدین بیروتی معتقد است، شبکه‌های اجتماعی نوشته‌های بد را در سطح وسیع بازنشر می‌دهند و ادبیات را به یک چیز مصرفی و حتی یک‌بار مصرف تبدیل می‌کنند.

دور جدید مقابله با نشر اکاذیب در «ویکی‌پدیا»؛

«ویکی‌پدیا» قانونمند می‌شود

«ویکی‌پدیا» با انتشار یک آیین‌نامه جهانی درصدد جلوگیری از نشر اکاذیب و دستکاری اطلاعات در این دانشنامه آزاد برآمد.
جمعه گذشته نمایشگاه آنلاین کتاب با همه مشکلات زیرساختی‌اش به پایان رسید و یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۹۹ نسخه کتاب با رقم ۶۴ میلیارد و ۲۵۸ میلیون تومان در یک هفته به فروش رسید.
آثار راه یافته به مرحله دوم داوری سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در گروه کلیات معرفی شدند.

به مناسبت جشن سده؛

پرستش ز مستی‌ست در کیش مهر

هر ساله، در شامگاه ده بهمن مراسمی با عنوان جشن سده برگزار می‌شود که ازسنت‌های دیرینه ایرانیان باستان به شمار می‌رود. «مجتبی درودی»، پژوهشگر تاریخ و زبان‌های باستانی در یادداشت کوتاهی که در اختیار رسانه پرسون قرار داده، پیشینه این مراسم را در ادبیات فارسی بررسی کرده است.