موسیقی و تجسمی

برای باخبر شدن از آخرین اخبار موسیقی و هنرهای تجسمی ایران و جهان، سرویس فرهنگ و هنر پرسون را دنبال کنید.

مهمترین اخبار

امیلی بروکلبنک، ۲۴ ساله و لوئیس مک کچنی، ۲۲ ساله دو نفر از معترضان گروه «استخراج نفت را متوقف کنید»، به جرم آسیب به قاب یکی از آثار «ونسان ون گوگ» نقاش معروف، مجرم شناخته شدند.

ایرنه کارا بازیگر و خواننده آمریکایی که برای بازی در نقش «کوکو هرناندز» در فیلم «شهرت» شناخته شده، در سن ۶۳ سالگی درگذشت؛ علت مرگ او همچنان نامعلوم است.

نوید افقه ـ نوازنده تنبک و محقق موسیقی ایرانی ـ با قید وثیقه آزاد شد.

یک عکاس مطبوعاتی آزاد شد

آخرین وضعیت عکاسان بازداشتی

امروز ـ شنبه ـ ۵ آذر ماه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای به شرح آخرین وضعیت عکاسان بازداشت شده پرداخته است.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیأت دولت گفت: سیاست قطعی ما در وزارت فرهنگ این است که تا جای ممکن از اهالی فرهنگ و هنر که در اغتشاشات اخیر برای شان اتفاقاتی افتاده است، حمایت و موضوع آنها را پیگیری کنیم.

هنرمندان رشته‌های مختلف هنری از همان ابتدای ناآرامی‌های اخیر که با درگذشت مهسا امینی آغاز شد، تعدادی نسبت به موضوع واکنش نشان دادند. آنها به درگذشت این دختر کرد که در جریان سفرش از سقز به تهران توسط نیروهای گشت موسوم به ارشاد دستگیر شد و جان خود را از دست داد، دست به واکنش زدند.

«آنجلا آلوارز» پس از سال‌ها خوانندگی برای خانواده و دوستان، در سن ۹۰ سالگی شروع به ضبط رسمی آثارش کرد و حالا جایزه لاتین گرمی را برای هنرمند نوظهور کسب کرده است.

به مناسبت هفته بسیج

بازدید رایگان از موزه تاریخ

علیرضا عسگری مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: بازدید از موزه تاریخ از تاریخ ۲۹ آبان ماه لغایت ۵ آذرماه برای عموم مردم به صورت رایگان خواهد بود.