بازار

برای باخبر شدن از آخرین قیمت انواع کالاها و آخرین خبرهای جذاب و به روز بازار ایران، سرویس بازار را دنبال کنید.

محمدشفیع ملک زاده گفت: با توجه به ذخایر برنج داخلی و خارجی در انبارها پیش بینی می شود که قیمت برنج در ماه رمضان تغییری نداشته باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران:

سنبل آبی مردابی نخرید

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران اعلام کرد: بازارهای گل و مغازه ها، گیاه سنبل آبی مردابی را عرضه نمی کنند و به طور کل فروش آن هم ممنوع است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه اعلام کرد که قیمت گل و گیاه برای شب عید افزایشی نخواهد داشت.
پرسون از گرانی یک محصول آبزی گزارش می دهد؛

میگو در جمع سبد لاکچری ها/ مشتری نیست!

ایران به دلیل شرایط جغرافیایی از نعمت محصولات آبزی برخوردار است؛ به طوری که ماهی و میگو در دریای جنوب و شمال به شکل خدادادی پرورش داده می شود.
مسعود امرالهی گفت: نباید پس از تولید، این محصول بیش از یک هفته در انبارها ذخیره شود؛ ما کمبودی در بازار نداریم؛ البته هفته پایانی سال تقاضا برای این محصول زیاد است که باید عرضه انجام شود.
حسن تقی‌زاده گفت: به نظر من با حذف ارز ترجیحی، قیمت برنج داخلی پیش از برداشت برنج در خرداد سال آینده افزایش نرخ را تجربه خواهد کرد.
وزیر صمت گفت: نرخ تورم در شهریور سال جاری ۴۳ درصد بود، ولی با اقدامات دولت سیزدهم نرخ تورم به ۳۵ درصد رسیده است.
بررسی وضعیت بازار شب عید:

اسفند سوت‌ و کور، هدیه ناقابل تورم

در دو سال اخیر و روزهای پایانی اسفند وقتی به سراغ دستفروشان و مغازه‌داران می‌رفتیم، از بازار بی‌مشتری گله داشتند و متهم ردیف اول کسادی کارشان را کرونا معرفی می‌کردند.
دستگاه‌های نظارتی همچنان در خواب زمستانی!

به جای عطر؛ قیمت برنج ایرانی هوش از سر می‌برد

افزایش بی‌رویه قیمت برنج باز همان داستان تکراری ضعف دستگاه‌های نظارتی را به میان می آورد و به نظر می‌رسد یکی از ابزارها برای کنترل این اسب سرکش گرانی کنترل بازار، تشدید نظارت از سوی دستگاه‌های نظارتی و برخورد قاطع با محتکران و سودجویان است.
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران گفت: قیمت عرضه شیرینی تر در واحدهای صنفی درجه دو هر کیلو 65 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم شیرینی‌ دانمارکی، زبان و پاپیونی در واحدهای درجه دو 50 هزار تومان و قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینی یزدی نیز در واحدهای صنفی درجه دو 39 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی و تره‌بار تهران درباره وضعیت بازار شب عید به «ایران» گفت: اتحادیه میوه به‌عنوان نماینده بخش خصوصی اقدام به عرضه خواهد کرد و وظیفه بازرسی در میادین را نیز انجام خواهد داد.
حسن صادقی با بیان اینکه «با این تصمیم مجلس به گونه‌ای عمل کرده که آثار آن در ایجاد یک وضعیت نابسامان در سفره فقرا خود را نشان خواهد داد» می‌گوید: حذف ارز ترجیحی در ادامه به افزایش گسترده قیمت‌ها و رشد نقدینگی همراه با افزایش شدید تورم منجر می‌شود.