بازار

برای باخبر شدن از آخرین قیمت انواع کالاها و آخرین خبرهای جذاب و به روز بازار ایران، سرویس بازار را دنبال کنید.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از عرضه گوشت شقه گوسفندی گرم با قیمت کیلویی ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کنندگان خبرداد و گفت: این اقدام به منظور حمایت از مصرف کنندگان و با در نظر گرفتن کشش میادین عرضه می‌شود.
طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت سکه طرح جدید نسبت به روز شنبه، یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و قیمت دلار نیز ۱۱۰۰ تومان کاهش یافته است؛ ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در بازار موجب تشکیل صف فروش شده است.
بازار سیمان بعد از یک رفت و برگشت قیمتی در شروع تابستان وارد فاز مقاومتی شد. چنان‌که در هفته جاری قیمت سیمان یک فاصله ۱۰ تا ۱۲ درصدی با سقف اخیر خود گرفت. با این حال برخی از فعالان بازار شکست این مقاومت را دور از ذهن نمی‌دانند.

حداکثر دوران پرورش مرغ گوشتی 50 روز است؛ اگر در این مدت ترازنامه کسب و کار آنها منفی باشد بدون تردید در جوجه ریزی بعدی تجدید نظر می‌کند.
بررسی‌ها در بازار نشان می‌ دهد که نرخ هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی در هفته گذشته ۲۲۴ هزار تومان بود که امروز در ابتدای فصل تابستان نرخ این محصول به ۱۸۰ تا ۱۸۹ هزارتومان رسیده است یعنی کاهش بیش از ۳۰ تا ۴۰ هزارتومان را داشته است.

اسماعیل برات درباره اقدام تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی برای محاسبه نرخ بلیت پروازهای داخلی به دلار برای اتباع غیرایرانی، اظهار کرد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شدت با این موضوع مخالف است و مراتب را مورد پیگیری قرار خواهد داد؛ زیرا به زیان صنعت گردشگری است.
در شرایطی که تورم عمومی متاثر از تغییر قیمت کالاهای اساسی از ۵۲ درصد عبور کرد، میزان رشد سالیانه قیمت مسکن در شهر تهران ۲۶ درصد بود که دقیقا نصف میزان افزایش تورم محسوب می‌شود.
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طرح تعیین قیمت دستوری برای برنج ایرانی در بازار شکست خورده است و برنج در قیمت‌های تعیین شده از سوی دولت به فروش نمی‌رسد.

براساس اعلام مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه اردیبهشت سال جاری نشان می‌دهد که وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اردیبهشت ۱۴۰۱ جمعاً ۱۹۰ هزار و ۲۸۵ تن گزارش شده که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.
بازار خودرو امروز هم ترک عادت نکرد و همچون روزهای گذشته، حرکت سینوسی خود را ادامه داد؛ برخی خودروها افزایش و برخی دیگر کاهش قیمت را تجربه کردند. در این پرسش اصلی در خصوص روند آتی قیمت خودرو است. باید توجه داشت که بازار خودرو به عواملی همچون قیمت ارز، میزان عرضه خودرو توسط خودروسازان و در بعضی مواقع به شایعات و اخبار پیرامون این حوزه بستگی دارد.
امروز خبری در خروجی سایت ها و فضای مجازی قرار گرفت مبنی بر محدویت های صادراتی اعمال شده از سوی عراق که موجب توقف صادرت تخم مرغ به این کشور شده است.

در هفته‌های گذشته اخباری از کاهش عرضه در بازار شوینده‌ها منتشر شده بود، اما رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده گفت که بعد از اعمال افزایش قیمت، این مشکل برطرف شده است.