بازار

برای باخبر شدن از آخرین قیمت انواع کالاها و آخرین خبرهای جذاب و به روز بازار ایران، سرویس بازار را دنبال کنید.

مهمترین اخبار

یک مقام صنفی در گفت وگو با پرسون عنوان کرد؛

بازار تلخ شکر / افزایش سه برابری روغن دریک سال

رئیس اتحادیه شیرینی فروشان شهر تهران از افزایش قیمت مواد اولیه این صنف خبرداد،گفت: شکر در ابتدای سال کیلویی 8 هزار تومان به شکل آزاد در بازار معامله می شد که این روزها یک کیلو شکر در بازار آزاد به مرز 16 هزار تومان رسیده است و یک حلب روغن 16 کیلویی از 220 هزار تومان ابتدای سال این روزها به 600 هزار تومان رسیده است.
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: ظرف 5 روز گذشته گوشت گوسفندی کیلویی 10 تا 15 هزار تومان افزایش پیدا کرده است. امروز قیمت ران گوسفند از 170 هزار تومان هم گذشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران بیان کرد: نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران با ارز ترجیحی تهیه شده و با هرگونه گرانفروشی مرغ و تخم مرغ برخورد جدی صورت می‌گیرد.

قیمت مرغ در بازار که به دنبال افزایش عرضه طی هفته‌های اخیر روند نزولی در پیش گرفته و به زیر نرخ مصوب رسیده بود مجدداً روند صعودی یافته است.
یک مقام صنفی در گفت وگو با پرسون مطرح کرد؛

گران شدن 5 مرحله ای میخ از ابتدای سال تاکنون

رئیس اتحادیه قفل، میخ و لولای تهران گفت: قیمت میخ و لولا نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و علت این امر هم گرانی مواد اولیه است.
رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران ضمن تکذیب‌های پسته برای هر کیلو ۵۰۰ هزار تومان، گفت: قیمت هر کیلوگرم آجیل مخلوط درجه یک شب یلدا بین ۱۸۰ تا ۲۷۵ هزار تومان تعیین شده است و مردم گران‌تر نخرند.

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد:

اجرای آزمایشی درج قیمت تولید کننده به مدت ۶ ماه

رئیس اتاق اصناف ایران گفت که برای کاهش ریسک عدم پاسخگویی در روش درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف کننده روی کالاها، مقرر شد تا این مدل به صورت آزمایشی و شش ماهه، بر روی کالاهای معدودی اجرا شود که کمترین تاثیر را بر سبد کالای مصرف کننده دارند.
به گفته نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران طی یک هفته اخیر با توجه به ثبات در بازار جهانی طلا، سکه و طلا در مسیر کاهش قیمت قرار گرفتند.
یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت هر کیلو ران مرغ را ۲۸ هزار تومان، سینه مرغ را ۵۵ هزار تومان و فیله مرغ را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: اتحادیه بر روند عرضه میوه نظارت می‌کند تا میوه با سود مناسب به دست مصرف کننده برسد و نقشی در تامین و تولید ندارد.
نرخ بیت کوین از دو هفته گذشته مدام در مدار نزولی قرار گرفته است اما امروز نرخ این ارز دیجیتال معروف نسبت به روز قبل ۱.۰۲ درصد بالا رفته و به مرز ۴۸ هزار و ۸۹۶ رسیده است
کارشناس بازار سرمایه گفت: مسئولان اقتصادی نباید اجازه دهند نقدینگی‌های سرگردان در بازارهای غیرمولد همانند ارز، خودرو، مسکن و غیره بکار گرفته شوند، زیرا نه تنها برای اقتصاد کشور آورده‌ای ندارند بلکه در بازه بلندمدت به افزایش تورم نیز منجر می‌شوند.