مهمترین اخبار

سرپرست اتحادیه مرغداران گوشتی ایران در گفتگو با پرسون تشریح کرد؛

دلایل نابسامانی و تلاطم بازار مرغ

تلاطمی که در دو ماه پایانی سال 99 در بازار مرغ اتفاق افتاد نتیجه قیمت کارگروه تنظیم بازار، تأمین و توزیع نهاده، عدم برنامه‌ریزی شفاف و مشخص برای توزیع مرغ پس از خروج از مزارع و کشتارگاه‌ها بود.

سوالاتی در مورد یک داروی وارداتی؛

آیا واردات واکسن آسترازنکا متوقف می‌شود!

ایران به تازگی بیش از ۷۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا را از سبد کووکس وارد کشور کرده است این در حالی است که اخیراً مسئول آژانس دارویی اروپا ارتباط میان لخته شدن خون و واکسن «آسترازنکا» را تأیید کرده است!

سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد؛

ورود میوه های نوبرانه‌ بهاری به بازارهای میوه و تره بار

بنابر اعلام سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، با ورود میوه‌ های نوبرانه فصل بهار به میادین میوه و تره بار، تنوع محصولات عرضه شده در این مراکز افزایش یافت.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بیان کرد: با توجه به در پیش بودن ماه رمضان و سیر نزولی تقاضا به احتمال زیاد باز هم از حباب سکه کاسته می‌شود و ما شاهد پایین آمدن قیمت سکه خواهیم بود.
طبق اعلام مسئولان کالاهای مورد استفاده در ماه رمضان که مشمول قیمت گذاری است مثل برنج، شکر، گوشت قرمز، مرغ، زولبیا و بامیه، آش و حلیم که قیمت آن‌ها تا شنبه مشخص می‌شود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار توزیع خواهد شد و برای تنظیم بازار این ماه نیز اقلام اساسی در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد تا در صورت لزوم توزیع شود.

وزیر جهاد کشاورزی از مردم عذرخواهی کرد

خاوازی: بازار مرغ آرام می گیرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت بازار نباید مقطعی و کوتاه‌مدت باشد، گفت: آنچه امروز بیش از همه اهمیت دارد، حمایت همه‌جانبه از تقویت تولید و بهبود فضای کسب و کار است.
تا اطلاع ثانوی هر گونه انجماد و ذخیره سازی مرغ و فروش مرغ با عنوان مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک ممنوع شد.
قیمت مسکن در فاصله ابتدای فروردین۹۹ تا آغاز سال ۱۴۰۰، در سه دسته از مناطق تهران به شکل معنادار -متفاوت از هم- جهش کرد. تورم ملکی در ۲۲ منطقه پایتخت به‌گونه‌ای است که اگر «عامل بیرونی جهش» از کار بیفتد، یک دسته از مناطق، زودتر و احتمالا بیشتر از بقیه وارد فاز «ریزش قیمت» می‌شود. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره سطح حباب مسکن نشان می‌دهد درصورت بازگشت بازار ملک به «مدار طبیعی» - فاز پساحباب - انتظار می‌رود افت ۳۰ درصدی قیمت‌ها رخ دهد. سطح قیمت املاک تهران در پساحباب تصویر شده است.
‎چک بیشترین مشکلات حقوقی و بانکی در نظام اقتصادی کشورمان را دارد، به طوری که سالیانه حجم انبوهی از چک ها به دلیل نبود وجه در حساب برگشت می خورد و همچنین پرونده هایی در دستگاه قضایی در این رابطه و کلاه برداری چک به وجود می آید.
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد سهم دلار از ذخایر ارز جهانی در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی تا ۵۹ درصد پایین آمد در حالیکه سهم یورو تا ۲۱.۲ درصد و سهم یوان تا ۲.۳ درصد افزایش داشت.
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امروز (چهارشنبه، ۱۱ فروردین‌ماه)، سه میلیون و ۵۹۱ هزار و ۵۷۹ قطعه مرغ کشتار و ۶ هزار و ۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد.