مرکزی

مهمترین اخبار


عبدالکریم شعبان زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی، از امداد رسانی ۶۰ امدادگر به سیل زدگان روستای آهنگران خبر داد.
عبدالکریم شعبان زاده گفت: با توجه به وقوع سیل شب گذشته در روستای آهنگران از توابع فراهان، ۶۰ امدادگر و نجات گر از جمعیت هلال احمر استان مرکزی برای امدادرسانی به سیل زدگان به این روستا اعزام شدند.

وی افزود: در همین خصوص بسته غذایی ۷۲ساعته ۵۴۰ کارتن و آب معدنی ۵۰۷ بطری یک و نیم لیتری و چادر امدادی ۱۳۰ دستگاه، توسط هلال احمر استان بین سیل زدگان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: در همین راستا موتوربرق ۴ دستگاه، ۴ دستگاه لجن کش، پمپ آب ۳ اینچ ۲ دستگاه و پمپ آب ۴ اینچ ۲ دستگاه به این روستا انتقال یافته و در حال تخلیه آب از منازل مسکونی، امداد رسانی به مصدومان و احشام و تخلیه روستا هستند.

شعبان زاده اظهار کرد: همچنین دو دستگاه آمبولانس، وانت کمک دار ۵ دستگاه،کامیونت ۳ دستگاه، کامیون ۲ دستگاه، خودروی جک سواری یک دستگاه، خودروی آبی خاکی یک دستگاه و قایق به همراه موتور پیشران یک دستگاه به همراه تجهیزات تخصصی سیلاب ۴ ست در این روستا برای کمک به سیل زدگان فعال هستند.
سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های اراک خبر داد؛

طرح جمع آوری متکدیان آرامستان های اراک

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های اراک از آغاز طرح جمع آوری متکدیان آرامستان های اراک خبر داد.
کارکنان و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان اراک به عشایر سیل زده در روستای امر آباد امدادرسانی کردند.

 عبدالکریم شعبان زاده با اعلام این خبر گفت : به‌دنبال بارش شدید باران و دریافت گزارش آبگرفتگی در محل چادر عشایر مستقر در روستای امر آباد از توابع این شهرستان ، بلافاصله تیم های امدادی هلال احمر شهرستان اراک به محل اعزام و اقدام به توزیع بسته های غذایی کردند.

وی تصریح کرد:با توجه به از بین رفتن چادرهای عشایر نشینان با هماهنگی لازم ۶۰ نفر از آنها در مسجد روستای شهسواران اسکان داده شدند و در این راستا ۵۱ تخته پتو،۱۰ کیلو برنج،۷۰ قوطی کنسرو ماهی و لوبیا و ۱۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته بین عشایر نشینان توزیع گردید.
شعبان زاده در پایان گفت: بدنبال تداوم بارشها و احتمال وقوع سیل در سه روز آینده، از هموطنان درخواست میکنم به توصیه های هواشناسی توجه نمایند تا مشکلی برای هموطنی ایجاد نشود و در صورت حادثه هموطنان با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی

شناسایی ۳۱۱مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۴۸ ساعت گذشته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی از شناسایی ۳۱۱مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۴۸ ساعت گذشته در استان مرکزی خبر داد.
در پتروشیمی شازند صورت گرفت؛

مدیر عامل جدید پتروشیمی شازند منصوب شد

با تصمیم هیئت مدیره پتروشیمی شازند "محمد حسین حمیدی راد" بعنوان عضو هیئت مدیره و مدیر عامل پتروشیمی شازند منصوب شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان اراک خبر داد:

تعطیلی اماکن ورزشی در شهرستان اراک

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اراک از تعطیلی اماکن ورزشی رو بازبه علت وضعیت نارنجی در شهرستان اراک خبر داد.
در بازدید مدیر عامل آبفای کشور از تصفیه خانه فاضلاب اراک، صورت گرفت

استفاده از پساب تصفیه خانه در بخش صنعت و فضای سبز

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در سفر به استان مرکزی از مجموعه تصفیه خانه های فاضلاب کلانشهر اراک و روند اجرای استریم چهارم فاز سوم این تصفیه خانه بازدید نمود.

اسماعیل مجللی، پژوهشگر و شببه خوان و نویسنده تعزیه:

مالکیت تعزیه برای ایران است

اسماعیل مجللی، پژوهشگر و شببه خوان و نویسنده تعزیه گفت: مالکیت تعزیه برای کشور ایران است و در استان مرکزی به دو زبان فارسی و ترکی اجرا میشود
در سومین روز از هفته ملی مهارت خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مرکزی ضمن حضور در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهید سلیمانی و خواهران شهرستان اراک از کارگاه‌های این مراکز بازدید و با توانمندی ها و ظرفیت‌های آموزش های مهارتی استان مرکزی آشنا شدند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی:

جذب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی اراک

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: در سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح کتابخانه مرکزی اراک تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی:

بازدید از تصفیه خانه فاضلاب اراک در سفر ریاست جمهوری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک از برنامه هایی است که در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی توسط شرکت آب و فاضلاب استان برگزار خواهد شد.

مدیر کل دفتر اقتصاد و تعرفه و نماینده تام الاختیار شرکت مهندسی مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور:

هدف اصلی برگزاری میزخدمت ارتباطات مردمی است

مدیر کل دفتر اقتصاد و تعرفه و نماینده تام الاختیار شرکت مهندسی مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور گفت: رفع مشکلات مشترکین در استان ها از اهداف مهم برگزاری میز خدمت و ایجاد ارتباط با مردم است.
تکلیف نماینده خبرگزاری‌های استان مرکزی برای سوال از رییس جمهور مشخص شد؛

خبرگزاری فارس در قرعه کشی انتخاب شد

مراسم قرعه کشی انتخاب خبرنگار منتخب جهت سوال اختصاصی از رییس جمهور با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل روابط عمومی استانداری، تعدادی از مدیران روابط عمومی ادارات استان به عنوان ناظر و با حضور نمایندگان خبرگزاری‌های استان، پایگاه های خبری و نمایندگان روزنامه ها و نماینده تیم برگزاری مراسم در اراک برگزار شد.
استاندار مرکزی با بیان اینکه استان روز جمعه ۳۱ تیرماه میزبان رییس جمهور و اعضای هیات دولت میباشد گفت : اولین مقصد ریئس جمهور شهرستان خمین است.
طی مراسمی به همت اداره کل بهزیستی استان مرکزی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک مراسم پویش نه به مصرف ماده گل در بوستان ملت شهر اراک برگزار شد.
در این مراسم زیدوند مدیر کل بهزیستی استان مرکزی ، در خصوص خطرات ناشی از مصرف ماده گل و هوشیاری و همچنین آگاهی بخشی به خانواده ها در این زمینه توضیحاتی را ارائه نموده و در ادامه برنامه های فرهنگی برای خانواده های حاضر در مراسم برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

روابط عمومی های منفعل تغییر می کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: روابط عمومی های منفعل ادارات استان مرکزی در صورت ادامه منفعل بودن تغییر خواهند کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در مجمع انتخاباتی رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری استان مرکزی گفت: با اعتبارات دولتی نمی‌توان هزینه های رشته اتومبیلرانی را تامین کرد