مرکزی

مهمترین اخبار

نماینده اراک در مجلس گفت: در مجموعه پتروشیمی شازند اراک جذب نیروی خارج از عرف رخ داده است که حتی برخی افراد پذیرفته شده در این مجموعه در اراک هم سکونت ندارند.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: با توجه به این موضوع که برخی از کشورهای خارجی، به خصوص کشورهای عربی تنها به افرادی که با واکسن‌های مشخصی واکسینه شده اند مجوز حضور و تردد در آن کشور را صادر می‌کنند، سودجویان در کمین نشسته از این فرصت استفاده کرده و از راه دلالی و جعل کارت واکسن مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

در حوزه صادرات سنگ باید عقب ماندگی‌ها جبران شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این‌ عقب ماندگی باید جبران شود.

مدیر کل اداره غله و خدمات بازگانی استان مرکزی:

بیش از ۷۶۰۰ تن شکر و برنج در استان توزیع شده است

از ابتدای سال جاری تا به امروز در مجموع هفت هزار و ۶۰۰ تن برنج شکر در قالب ستاد تنظیم بازار در استان توزیع شده است که از این میان حدود ۳ هزار تن آن شامل برنج هندی، پاکستانی و تایلندی بوده است.
مدیر امور آب و فاضلاب خبر داد:

حل مسئله آب تفرش ظرف 10 روز آینده

مدیر امور آب و فاضلاب تفرش از اجرای طرح آبرسانی اضطراری از خط هفتیان به شهر تفرش خبر داد و گفت: امیدواریم با این تدابیر ظرف ۱۰ روز آینده این مشکل برطرف شود.
استاندار مرکزی با اشاره به وضعیت شرکت هپکو گفت: امروز با همکاری و تلاش سران سه قوا، مسئولان کشوری و استانی هپکو در شرایط باثباتی قرار گرفته و بخش عمده‌ای از مشکلات آن رفع شده به طوری که این شرکت که یک برند مهم فراملی است گاهی مشکلاتش مورد سوءاستفاده برخی بدخواهان انقلاب و کشور قرار گرفت که در نهایت با تلاش جمعی کشور، مسئله این شرکت به نتیجه رسید و مشت محکمی در دهان کسانی است که از وضعیت هپکو و حوادث کارگری آن به دنبال سوءاستفاده بودند.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با پرسون:

وجه درونی هنر معماری بر ارزش آن هنر مهر تایید می گذارد

هنر معماری یکی از هنرهای تاثیرگذار در روند شهرسازی مطابق با فرهنگ بومی هر منطقه است که می تواند سبک زندگی گذشتگان و روش ساخت و ساز مردمان آن منطقه را به دیگران معرفی کند.
در آستانه فرارسیدن هفتم مهر ماه روز ملی"آتش نشانی و ایمنی"صورت گرفت:

دیدار و سرکشی از خانواده شهید آتش نشان رضا نظری

در آستانه فرارسیدن هفتم مهر ماه روز ملی"آتش نشانی و ایمنی" رئیس شورای اسلامی شهر اراک و سرپرست شهرداری اراک، از خانواده شهید آتش نشان رضا نظری دیدار و سرکشی کردند.
سرهنگ محمود خلجی گفت: فردی در یک حلقه چاه در یکی از باغهای شهر نیم ور محلات سقوط کرد که با اطلاع مرکز فوریت های پلیس 110 بلافاصله مأموران انتظامی کلانتری13 نیم ور این شهرستان و دیگر نیروهای امدادی برای بررسی موضوع به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در ارتفاعات شمال غربی محلات خبر داد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساوه از پایان مرمت مسجد انقلاب(مسجد سرخ) ساوه خبر داد.

به گفته عضو هیئت مدیره جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران، آمار خودکشی در استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویر احمد در چند سال گذشته بالا و اکنون رو به کاهش است و در عین حال این آمار در استانهای خوزستان و مرکزی در حال افزایش است.
علی رغم نامه ابلاغی معاون رئیس جمهور؛

عزل و نصب های شتاب زده در حوزه ورزش استان مرکزی

علی رغم نامه ابلاغی معاون رییس جمهور به دستگاهای اجرایی و دولتی، مبنی بر عدم تغیرات در سطوح مدیریتی، عزل و نصب ها در استان مرکزی شتاب گرفت.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اراک:

۴۰ باشگاه ورزشی بدنسازی متخلف اخطار پلمب گرفتند

۴۰ باشگاه ورزشی متخلف که در طی دوره تعطیلی مطلق وضعیت قرمز کرونا در شهرستان اراک اقدام به فعالیت نمودند بودند با هماهنگی ستاد کرونا اخطار پلمب گرفتند و تعدادی هم پلمب شدند.