مازندران

مهمترین اخبار

مدیرکل هواشناسی مازندران اظهار کرد: با شکل‌گیری و تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو از روز سه‌شنبه چهارم تا اواخر روز چهارشنبه پنجم آبان ماه امسال شاهد بارش باران (گاهی به‌صورت رگباری)، وزش باد شدید موقتی، کاهش محسوس دما، رعدوبرق، در مناطق مرتفع بالای ۲ هزار متر بارش مخلوط باران و برف خواهیم بود.
مدیر کل شیلات مازندران گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که وضعیت صید ماهیان استخوانی در امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از افزایش خوبی برخوردار بوده است.
رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران از تلف شدن ۲۱ راس کل و بز وحشی تاکنون بر اثر ابتلا به طاعون خبر داد و گفت: واکسیناسیون دام‌های اهلی، بهترین راهکار مقابله با شیوع طاعون نشخوارکنندگان است.
جمعه بازار جویبار با قدمتی بیش از یک قرن تا پیش از شیوع کرونا هر هفته پذیرای خریداران بی شماری از نقاط مختلف شهرستان های مازندران و سایر استان‌ها بود که با آغاز شیوع کرونا تعطیل شده بود. این بازار که در تیرماه امسال و در ۲ هفته پیاپی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی و به دلیل موج پنجم کرونا و افزایش آمار بستری‌ها بسته شد بار دیگر از روز جمعه ۳۰ مهر ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته می‌شود.
بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، دریای خزر روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ مهر مواج و طوفانی است.
سرپرست شرکت گاز مازندران خبر داد:

510 خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند شدند

سرپرست شرکت گاز مازندران از به ۱۱ روستا در بخش چهاردانگه ساری و یک روستا در بخش هزارجریب شهرستان نکا خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ۳۰۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۶۵ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.
مدیر روابط عمومی مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با اعلام خبر برخورد پراید با کامیون در محور کیاسر به مرکز ارتباطات اورژانس مازندران، آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس تاکام و کلاج خسه به محل حادثه واقع در منطقه وناجم اعزام شدند.
خانه منوچهرخان کلبادی بنایی تاریخی واقع در مازندران_ ساری _ کوچه برق است که در سال ۱۳۷۷ به ثبت ملی رسید.
این بنا در حدود یکصد و سی سال قبل ( در زمان قاجار ) به دستور پدر وی سردار جلیل که از امراء ارتش آن زمان بود؛ ساخته شده.
منوچهر خان مدتی نماینده مردم ساری در مجلس شورای ملی بوده است.
این بنا در سال ۱۳۷۰ در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفت و در سال ۱۳۷۷ به عنوان اثر ملی؛ به ثبت رسید.
مصالح به کار رفته در این بنا، چوب و آجر و بام آن به صورت شیروانی و سفال پوش میباشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

۱۴ قلاده فک خزری سال جاری تلف شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از تلفات غیر عادی فک ها در سواحل دریای خزر در استان مازندران خبر داد و گفت: تاکنون تعداد آنها به ۱۴ قلاده رسیده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از افتتاح دبیرخانه رویداد گردشگری ساری۲۰۲۲ در غرب مازندران خبر داد و گفت: این دبیرخانه قرار است علاوه بر پیگیری اهداف رویداد ساری۲۰۲۲ در غرب استان، مقدمه هم‌افزایی گردشگری بین‌المللی را برای بازدید از ظرفیت‌های استان فراهم کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران؛

مردم از سفر به شمال پرهیز کنند!

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم با سفرهای گسترده تفریحی به شمال کشور اجازه ندهند تا موج جدیدی از بیماری آغاز شود.