زنجان

مهمترین اخبار

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتن واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی استفاده کرده‌اند، خبر داد.
مدیر کل هواشناسی استان زنجان:

بارندگی مهر و آبان کمتر از نرمال می‌شود

مدیر کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به آخرین پیش‌بینی‌های فصلی بارش‌های پاییز ۱۴۰۰ گفت بارش: در ماه‌های مهر و آبان کمتر از نرمال خواهد بود و انتظار می‌رود در ماه‌های آذر و دی شرایط بارش به نسبت بهبود یابد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از اعطای بیش از ۲ هزار فقره تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی خبر داد و گفت: امسال بیش از ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن بهره مند شده اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خبر داد:

کنگره 3535 شهید؛ نمود اقدامی فرهنگی و انقلابی

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه باید نسل جوان با فداکاری‌های دوران دفاع مقدس آشنا شوند گفت: برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان کار فرهنگی و انقلابی است.
یک معلم ناشنوایان در زنجان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی؛ نیاز حضور راحت‌تر ناشنوایان در جامعه است گفت: در زبان اشاره طبیعی، افراد در هر شهر و استان اشاره‌های مخصوصی دارند که از کودکی در ارتباط با یکدیگر آموخته‌اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم با اشاره به فصل برداشت زیتون طارم و معضلی به‌ نام پساب گفت: پساب زیتون در آلودگی خاک، هوا و ایجاد بوی بد در محیط تاثیرگذار است.
آتش نشانی بازی مرگ و زندگی است. دلی به بزرگی آسمان میخواهد تا شعله‌های آتش را با پوست و گوشت  لمس کرد اما عقب ننشست. چه می‌شود گفت در وصف این بزرگ مردان که این همه شجاعت، شهامت، بزرگ‌منشی و ایثار و از خودگذشتگی را به تصویر کشید. زبان در توصیف این شیرمردان ناتوان است.
حقیقی با بیان اینکه بیش از ۴هزار واحد مسکونی با مجموعه‌ای از مجهولات وجود دارد گفت: وجود بیش از ۴هزار واحد مسکونی با مجموعه‌ای از مجهولات نمونه‌هایی از عدم اجرای طرح‌ها بدون توجه به موارد قانونی است.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

کمیته امداد در 15 روستا اشتغالزایی کرد

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه کمیته امداد در 15 روستا اشتغالزایی کرده است و گفت: بیش از ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

افزایش تعداد مراکز تزریق واکسن کرونا به ۵۸ مرکز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تعداد مراکز تزریق واکسن کرونا در استان زنجان به ۵۸ مرکز افزایش یافت و روزانه بیش از ۴۰ هزار دز واکسن کرونا در استان تزریق می‌شود.
فرمانده سپاه استان زنجان با بیان اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت در استان زنجان تقویت شود گفت: باید این فرهنگ در جامعه به خوبی تقویت و تبیین شود چرا که نسل امروز جنگ و انقلاب را ندیده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان:

آثار فلزکاری دوران باستان کشف شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه سرباره ذوب فلز و جوش‌کوره درتپه تاریخی کوزه‌چی یافت شده گفت: این موضوع نشانگر کارگاهی بودن این محوطه در اواخر عصر آهن۳ است.
سرپرست اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم خبر داد:

عدم صدور مجوز قطع درختان در حریم رودخانه‌ها

سرپرست اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری طارم با بیان اینکه مجوزی برای قطع درختان در حریم رودخانه‌ها صادر نمی‌شود گفت: قاچاق چوب در داخل این شهرستان از حریم رودخانه‌ها انجام می‌شود.
تفرجگاه سد حسن ابدال زنجان در ۱۰ کیلومتری شهر زنجان پس از عبور از روستای حسن ابدال واقع شده است و آب این سد در مصارف کشاورزی منطقه استفاده می‌شود. این سد سدی خاکی و همگن است که روزانه میزبان گردشگران زیادی از زنجان و اطراف آن است. امروز برای به تصویر کشیدن این فضای آرام و دنج به آنجا سفری کرده و برای شما تصاویری تهیه کرده ایم.
مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی استان زنجان:

کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجو راه‌اندازی شد

مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی استان زنجان از راه‌اندازی کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان با پنج برنامه رسانه‌ای در قالب‌های مختلف خبر داد.