زنجان

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: طرح‌های زیادی در کشور آغاز شده که به دلایل مختلف اعتباری، بسیاری از آن‌ها از پیشرفت کمی برخوردار بوده و یا به تعطیلی کشیده شده است. حتی در برخی از گلوگاه‌های کشور که اتمام این پروژه‌ها از اوجب واجبات بود، طرح‌ها نیمه‌تمام مانده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه زنجان ظرفیت‌های بسیاری در عرصه‌های کشاورزی، صنعتی و معدن دارد، اظهار داشت: با ظرفیت‌های نیروی انسانی جوانی که استان دارد باید کارهای بسیاری برای استان زنجان انجام شود. به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی انجام شده اما نسبت به کارهایی که باید انجام شود، فاصله داریم.
رئیس منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان گفت: س از گزارش واصله مبنی بر حضور شکارچیان در منطقه فیله خاصه، بلافاصله محیط بانان راهی محل شده و آن‌ها را قبل از شکار دستگیر کردند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری زنجان خبر داد:

کاهش ۲۷ درصدی ورود پرونده به محاکم در حوزه تغییر کاربری اراضی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری زنجان اظهار داشت: در حوزه تغییر کاربری در امور اراضی ملی با ابلاغ نامه ای به امور اراضی استان در خصوص اقدامات پیشگیرانه در خصوص ساخت و سازهای در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ شاهد کاهش ۲۷ درصدی ورودی پرونده در این خصوص به محاکم هستیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان:

توسعه موقوفات می‌تواند بسیاری از نیازهای جامعه را برطرف کند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان گفت: توسعه موقوفات می‌تواند بسیاری از نیازهای جامعه را برطرف کند، اما مسئولان در مورد جایگاه وقف سکوت کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتن واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی استفاده کرده‌اند، خبر داد.
مدیر کل هواشناسی استان زنجان:

بارندگی مهر و آبان کمتر از نرمال می‌شود

مدیر کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به آخرین پیش‌بینی‌های فصلی بارش‌های پاییز ۱۴۰۰ گفت بارش: در ماه‌های مهر و آبان کمتر از نرمال خواهد بود و انتظار می‌رود در ماه‌های آذر و دی شرایط بارش به نسبت بهبود یابد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از اعطای بیش از ۲ هزار فقره تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی خبر داد و گفت: امسال بیش از ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن بهره مند شده اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خبر داد:

کنگره 3535 شهید؛ نمود اقدامی فرهنگی و انقلابی

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه باید نسل جوان با فداکاری‌های دوران دفاع مقدس آشنا شوند گفت: برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان کار فرهنگی و انقلابی است.
یک معلم ناشنوایان در زنجان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی؛ نیاز حضور راحت‌تر ناشنوایان در جامعه است گفت: در زبان اشاره طبیعی، افراد در هر شهر و استان اشاره‌های مخصوصی دارند که از کودکی در ارتباط با یکدیگر آموخته‌اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم با اشاره به فصل برداشت زیتون طارم و معضلی به‌ نام پساب گفت: پساب زیتون در آلودگی خاک، هوا و ایجاد بوی بد در محیط تاثیرگذار است.