آذربایجان غربی

مهمترین اخبار

صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر در شهرستان اهر رخ داد.
مدیر عامل شرکت برق آذربایجان غربی به اتهام اختلاس تحت تعقیب قرار گرفته و پس از دستگیری با قرار بازداشت موقت صادره از بازپرسی روانه زندان شده است.
آذربایجان غربی یکی از استان‌های زیبای کشور است و منطقه کوهستانی به شمار می‌آید و به سبب دارا بودن جاذبه‌های خاص طبیعی سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند و در فصل بهار وتابستان پذیرای مسافران از تمامی نقاط کشور است. این استان که یکی از استان های با تاریخ و تمدن کهن ایران است که بیش از ۳میلیون نفر از اقوام مختلف ترک آذربایجانی ، کرد ، فارس و ... در کنار هم به زندگی می پردازند و بهمین دلیل به استان اقوام و ادیان شهرت دارد. آذربایجان غربی دارای کوه‌های سر به فلک کشیده زیادی است که طبیعت منحصربه‌فرد آن‌که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند .
در نیمه دوم سال و فروردین ماه به علت اب و هوای سرد و کوهستانی این منطقه ،گردش برای مسافران سخت میشود برای همین گردشگران داخلی و خارجی اکثرا نیمه اول سال یعنی بهار و تابستان را برای طبیعت گردی و سیاحت در این استان انتخاب میکنند .
این گزارش تصویری ،مجموعه ای ایست از عکسهای گوشه کوچکی از زیبایی های منطقه مهاباد و اجرلو شهرستان میاندواب که در هفته اول فروردین ثبت شده است.
هنوز با گذشت بیش از ۳۴ سال از بمباران شیمیایی سردشت مدعیان مصدومیت شیمیایی زیادی در این شهرستان است که با برگزاری کمیسیون‌های پزشکی تلاش برای شناسایی جانبازان شیمیایی همچنان ادامه دارد.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از آغاز طرح تشدید تظارت بهداشتی و شرعی در استان خبر داد و گفت: طرح نظارت  بهداشتی برمراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی با هدف ارتقای بهداشت عمومی در استان آغاز و این طرح از ١۴ اسفندماه امسال شزوع تا ١٢ اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
شیوع ویروس کرونا معادلات و نظم موجود در تعلیم و تربیت و آموزش را به هم زد به طوری که دیگر معلم و دانش‌آموزان محور اصلی تعلیم و تربیت نبوده و مدرسه از مبدا و مکان اصلی آموزش و پرورش خارج شده است که این مهم دغدغه اصلی والدین و خانواده‌ها شده چرا که فرزندان‌ به یکباره وارد دنیای آموزش از راه دور و فضای مجازی و گرداب شبکه‌های آسیب زای اجتماعی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از رها سازی ۸ خودرو در محور فرعی اشنویه به ترگور توسط پایگاه امداد و نجات جاده‌ای آغ بلاغ خبر داد.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: علاوه بر سهمیه قبلی، ۵۰میلیارد تومان دیگر اعتبار برای پرداخت وام بازنشستگان استان آذربایجان غربی تخصیص داده شد تا هیچ بازنشسته ای در این استان در نوبت وام نماند.
معلم برتر از برگزاری کلاس‌های هوش هیجانی به طور مجازی خبر داد و گفت: همه دانش‌آموزان دارای استعداد هستند و بایستی اهتمام جدی در خصوص شناسایی ظرفیت‌ها به وجود آید در این راستا شناسایی ظرفیتها و قرار دادن دانش آموز در موقعیت متناسب با ظرفیت باعث می‌شود که همه احساس توانمندی کنند، استفاده از همه دانش آموزان در میدان نظریه پردازی و اجرا و ایجاد میدان‌های متفاوت کمک شایانی برای شناسایی استعدادها خواهد کرد.
پیرو اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان مبنی بر وقوع وزش باد شدید از تاریخ ۱۰ آذر لغایت ۱۲ آذر ماه در اغلب نقاط استان و جلوگیری از پیامدهای  احتمالی ناشی از آن ، گلخانه داران نسبت به بازدید از تاسیسات پوشش های گلخانه ای در راستای کاهش خسارتهای احتمالی اقدام و تعمهیدات لازم را در ین زمینه به کارگیرند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در اولویت قرار گرفتن سه طرح شهرستان بوکان برای جذب اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد و گفتت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امید می‌رود مشکلات تصفیه‌خانه بوکان در کوتاه مدت مرتفع شود.