آذربایجان غربی

مهمترین اخبار

عضو هیئت رییسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: بودجه شهرداری ارومیه به مبلغ ۳۰۲۲ میلیارد تومان (که ۵۲ درصد آن عمرانی و ۴۸ درصد آن جاری می باشد) با نظر و رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تصویب و برای تایید نهایی به کمیته ی انطباق فرمانداری ارسال گردید.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: فرآیند آبگیری تالابها آغاز شده است و تا اوایل سال آینده، تالاب های استان خصوصا تالابهای اقماری پارک ملی دریاچه ارومیه بصورت کامل آبگیری خواهند شد.
احسان ریخته گر با بیان اینکه ۱۱ نفر از این افراد در طی ۲۴ ساعت گذشته دچار علائم مسمومیت شده اند، بر رعایت نکات ایمنی در داخل چادر‌هایی گرمایش آن‌ها با بخاری‌های نفتی یا گازی است تاکید کرد.
نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با هدف همراهی زلزله‌زدگان منطقه شمالغرب کشور، تعداد 753 دستگاه بخاری برقی و یک محموله شامل اقلام خوراکی را به منطقه زلزله‌زده خوی ارسال کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از برف روبی و بازگشایی ۳۵ محور ارتباطی استان توسط راهداران خبر داد و گفت: کلیه محورهای منتهی به شهرستان خوی و روستاهای مربوطه باز و مشکلی برای تردد وجود ندارد
مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت با شماره ثبت 26394 پس از دوازده سال فعالیت مداوم در زمینه کارهای نیکوکارانه و حمایت از خانواده‌های محروم، همواره خود را یار و یاور آنان می‌داند و می‌کوشد در هر وضعیتی به ‌ویژه هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله تنهایشان نگذارد.
تعطیلی مدارس خوی تا پایان هفته جاری توسط رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام شد.
سرپرست معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی بااشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳۴ کارگاه قالی بافی در استان فعال است، خاطر نشان کرد: در سطح استان ۷۲ هزار بافنده فرش شناسایی شده است.