یک کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: تورم در چند سال اخیر باعث افزایش 5 تا 10 برابری قیمت خودرو گشته است . اما درآمد مردم چندان تفاوتی نداشته است. تولید خودرو در کشور رونق داشته در صورتی که تقاضای واقعی به شدت افت داشته است. تولید در سال گذشته 1 میلیون و امسال به 1 میلیون و 200 هزار عدد خواهد رسید. در واقع عرضه اضافه و تقاضا کم و رکود شدید ادامه خواهد داشت.

صنعت معدن تجارت

معاون حوزه علمیه سفیران هدایت بیجار گفت: ماه رمضان را نباید به نخوردن و نیاشامیدن خلاصه کنیم، بلکه در این ماه باید امیدوار به رحمت حق و بخشایش گناهان از سوی پروردگار عالمیان باشیم.

کردستان

یک کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: مذاکره دو طرفه است و باید ایران و آمریکا، هر دو تصمیم گرفته و اراده کنند تا مذاکرات به نتیجه رسیده و توافق حاصل شود. محال است کشوری به تمام خواسته های خود مذاکره دست یابد. مسئله مهم حرکت به سمت یکدیگر است.

سیاست خارجی

تقوی نیا؛ کارشناس مسایل غرب آسیا در گفت وگو با پرسون:

رژیم اسرائیل به دنبال افزایش سطح تنش با ایران منهای جنگ است

تقوی نیا؛ کارشناس مسایل غرب آسیا گفت: رژیم اسرائیل به دنبال افزایش سطح تنش با ایران منهای جنگ است. در واقع این رژیم می داند در نبرد همه جانبه با ایران و متحدانش شانسی ندارد اما تنش های موضعی و امنیتی را برای مقابله با ایران می پسندد.

کردستان

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با پرسون:

موضع برتر مقاومت یمن/ شروط انصارالله برای پایان جنگ

انصارالله شروط بلامنازعی را برای صلح طرح کرده است و در شرایطی این شروط را برای صلح و پایان جنگ قرار داده که در حال حاضر از لحاظ دفاعی و جنگی در مناطق یمن دست برتر را دارد و حملات مکرر به آرامکو، مناطق مختلف و قلب استراتژیک عربستان شرایط را برای رژیم آل‌سعود سخت کرده است.

خاورمیانه

مدافع سابق استقلال اظهار امیدواری کرد که هر 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بتوانند نتایج خوبی را کسب کرده و نام ایران و فوتبال کشورمان را در قاره کهن بر سر زبان ها بیاندازند.

فوتبال و فوتسال

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: ورود هرگونه مرغ از مرزها و نیز به هر استانی کاملا با نظارت های بهداشتی دامپزشکی صورت می گیرد و این چرخه در بحث صادرات و واردات مرغ یک قانون لازم الاجراست.

کردستان

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با پرسون مطرح کرد:

دولتی که خود از موانع تولید است

دولت باید به سمت برداشتن موانع تولید حرکت کند اما متأسفانه دولت به صورت یک مانع عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد که مردم کار خود را انجام دهند. متأسفانه دولت به جای همکاری با مردم و فراهم کردن شرایط، مسیر راه‌اندازی کسب و کارها را دشوارتر می‌کند.

دولت

پرونده ویژه پرسون، افسردگی را جدی بگیرید/ بخش چهارم

راهکار رهایی از مشکلات روحی در شرایط کرونایی چیست؟

یک روانشناس گفت: همسران باید از سرزنش شوهران خود به دلیل بیکاری در این شرایط که از تبعات بیماری کرونا است؛ خودداری کنند و با یکدیگر همدل باشند. زیرا بیکاری خود عاملی برای ابتلا به افسردگی است.

عمومی