دو سال پیش بود که انجمن صنایع لبنی کشور به وزارت صمت نامه ای ارسال کرد تا در صورت موافقت وزارت صمت و دولت قیمت لبنیات برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه تنها با سه درصد سود عرضه شود تا از این طرق کمک حال معیشتی برای این دسته از افراد جامعه برای تامین کالاهای لبنی به عنوان مهم ترین کالای اساسی خانوار صورت گیرد.

کشاورزی و دامداری

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: استقرار طالبان در افغانستان سبب ایجاد مشکلات امنیتی برای ایران نظیر افزایش تعداد مهاجرین، رشد قاچاق مواد مخدر و آمار معتادین و ظهور گروه‌های تروریستی مشابه داعش در منطقه است.

خاورمیانه

معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان در گفت‌وگو با پرسون:

گرانی گوشت قرمز؛ منجر به افزایش 31 کیلویی سرانه مصرف گوشت سفید شد

معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان از افزایش سرانه مصرف گوشت سفید در استان زنجان خبر داد و گفت: میزان مصرف گوشت سفید سالانه زنجانیان به حدود ۳۱ کیلوگرم افزایش یافته است.

زنجان

ساختاری شدن نژادپرستی به تاریخ آمریکا و 400 سالی که سیاه پوست‌ها به زور از آفریقا به منطقه آمریکای شمالی آورده شدند و در این ۴۰۰ سال همیشه تحت ستم بودند و یک دوره‌ای رسماً برده بودند، برمی‌گردد. پس از آن هم روش‌های برده‌داری به شکل‌های جدیدی ادامه پیدا کرده و مشکل حل نشده است.

اروپا و امریکا

خوزستان قطب تولید خرما، رتبه دوم تولید این محصول و رتبه نخست صادرات آن را در کشور دارد؛ سهم این استان تولید حدود 200 هزار تن خرما است. هم اکنون 43 هزار هکتار از زمین های خوزستان زیر کشت نخیلات است که بیش از 32 هزار هکتار آن بارور است. در سال های اخیر میلیون ها اصله نخل در جنوب خوزستان قربانی کمبود و شوری آب شده اند.

خوزستان

کارشناس مسائل بانکی در گفتگو با پرسون مطرح کرد؛

را‌ه‌های تأمین منابع مالی برای رونق واحدهای تولیدی

واحدهای تولیدی براساس دسته‌بندی‌هایی که مشخص کرده‌ایم از طریق سامانه بهین‌یاب تقاضا می‌دهند، سپس در کارگروه‌های استانی ستاد تسهیل بررسی می‌شود و پس از مشخص شدن اولویت‌ها به بانک‌های عامل اعلام می‌شود.

صنعت معدن تجارت

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه در این طرح 2 ماهه بیش از 26 هزار و 578 نفر دو مرحله واکسن کرونا دریافت خواهند کرد، گفت: برای انجام طرح واکسیناسیون فرهنگیان و زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش کردستان بیش از 16 مرکز در نظر گرفته شده است.

کردستان