آمریکایی‌ها خواستار کناره‌گیری بایدن از انتخابات

طبق نتایج نظرسنجی جدیدی، دو سوم از آمریکایی‌ها از جمله اکثر حامیان «جو بایدن» می‌گویند که او باید از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کند و هم‌چنین ۸۵ درصد معتقدند که رئیس‌جمهور کنونی آمریکا برای دومین دوره ریاستش «بسیار پیر» است.

تصویر آمریکایی‌ها خواستار کناره‌گیری بایدن از انتخابات

به گزارش سایت خبری پرسون، عملکرد ضعیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد حزب دموکرات در اولین مناظره انتخاباتی جنجال‌های فراوانی را تا این لحظه به همراه داشته است. بسیاری از رسانه‌ها، هم‌حزبی‌هایش و شخصیت‌های برجسته آمریکایی که خواستار پیروزی حزب دموکرات هستند، از بایدن خواسته‌اند تا از رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ کنار برود؛ درخواستی که جو بایدن فعلا با آن موافقت نکرده است و ظاهرا قصد رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا را دارد.

نتایج نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز، واشنگتن پست و ایپسوس نشان می‌دهد که اگر انتخابات ریاست‌جمهوری همین امروز برگزار شود، ۴۶ درصد آمریکایی‌ها به بایدن و ۴۷ درصد آنها به ترامپ رای خواهند داد و اگر بر فرض مثال، بایدن کناره‌گیری کند و «کامالا هریس» معاونش به جای او در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کند، ۴۹ درصد به هریس و ۴۶ درصد به ترامپ رای می‌دهند.

هم‌چنین طبق نتایج این نظرسنجی، ۶۷ درصد می‌گویند که بایدن باید از رقابت‌ها کناره‌گیری کند و ۸۵ درصد هم معقتدند که او برای دومین دوره ریاستش «بسیار پیر» است. این رقم در مقایسه با نتایج نظرسنجی ماه آوریل که ۸۱ درصد و بیش از یک سال پیش که ۶۸ درصد بوده، با روند افزایشی همراه شده است.

در مقابل، ۶۷ درصد می‌گویند ترامپ برای ریاست‌جمهوری «بسیار پیر» است و این میزان هم نسبت به بهار ۲۰۲۳ که ۴۴ درصد بود، افزایش یافته است.

در رابطه با عملکرد آنها در اولین مناظره انتخاباتی ۲۰۲۴، ۷۴ درصد ترامپ را «پیروز» این مناظره و ۵۹ درصد بایدن را «پیروز» می‌دانند.

این نظرسنجی در تاریخ ۵ الی ۹ ژوئیه (۱۵ الی ۱۹ تیر) به زبان انگلیسی و اسپانیایی از میان ۲۴۳۱ بزرگسال انجام شده است.

منبع: ایسنا

706448