رکورد مصرف برق شکسته شد

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: نصاب جدید تقاضای مصرف برق کشور امروز برای بار سوم در سال جاری شکسته شد و به ۷۶۷۶۷ مگاوات رسید.
تصویر رکورد مصرف برق شکسته شد

به گزارش سایت خبری پرسون، مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در حالی که براساس آمارهای اعلامی سازمان هواشناسی امروز با افزایش دمای هوا، گرمترین روز غیر تعطیل سال رقم خورد، نیاز مصرف برق نیز رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه نیاز مصرف برق در روز مشابه سال گذشته 71486 مگاوات ثبت شده بود،گفت این میزان امروز با میزان 76 هزار و 767 مگاوات نسبت به روز مشابه سال گذشته ،افزایش 5200 مگاواتی را ثبت کرده است که عدد بسیار بزرگی و در حد نیاز مصرف دو استان اصفهان و چارمحال و بختیاری است .

رجبی مشهدی با بیان اینکه براساس گزارش های سازمان هواشناسی، همزمانی افزایش دمای هوا در جنوب و شمال کشور باعث بالا رفتن شدید نیاز مصرف برق شده است و کشور گرمترین روزهای خود را سپری می کند گفت : خوشبختانه با تلاش کلیه همکاران شبکه برق کشور پایدار است .

سخنگوی صنعت برق از کلیه هموطنان درخواست کرد با کاهش 15 درصدی مصرف برق ضمن کاهش مبلغ قبوض خود با پیوستن به پویش با انرژی از میلیونها جوایز ارزنده نیز برخوردار شوند.

وی در پایان از هموطنان در خواست کرد در این شرایط با انجام راهکارهای ساده مثل تنظیم دمای کولر روی 24 درجه و یا استفاده از دور کند کولر آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات 13 تا 18 و 20 تا 23 می توانند کمک شایانی به تامین برق پایدار کشور نماید.

منبع: تسنیم

705669