آرام کردن شوهر عصبانی در مواقع بحث و دعوا

در زندگی زناشویی همیشه دعوا و جر و بحث وجود دارد مهم آن است که شما بدانید در هنگام دعوا چگونه همسرتان را آرام کنید تا آرامش زندگیتان حفظ شود.
تصویر آرام کردن شوهر عصبانی در مواقع بحث و دعوا

به گزارش سایت خبری پرسون، وقتی همسرتان عصبانی است و با شما بحث کرده است، باید دنبال راهی باشید برای آرام کردن او. حتما میگویید که دراین شرایط کنترل خشم کار ساده ای نیست ولی چطور برخی از خانم ها می توانند همچنان با سیاست کامل زنانگی خود، فورا همسرشان را آرام کرده و همچنان محبوب او باقی بمانند؟ پاسخ چندان پیچیده نیست و شما هم میتوانید با رعایت نکات عنوان شده در این بخش، درست مثل همان خانم های دانا رفتار کنید.

یکی بدو نکردن

این مورد به اجتناب از شروع بحث‌ها و اختلافات بی‌مورد اشاره دارد. اگر شما به جای کش و ادامه دادن بحث، سعی کنید مسائل را با آرامش و صلح‌آمیز حل کنید، می‌توانید از بروز اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کرده و خشم همسرتان را فروکش کنید.

جر و بحث

نیش و کنایه نزدن

در هر حالتی که باشید، چه آرام و چه عصبانی، نباید نیش و کنایه بزنید چراکه قطعا عصبانیت همسرتان را تشدید می کند. استفاده از این نوع کلام ممکن است تنش‌ها را افزایش دهد و بحران را تشدید کند برای همین یک بانوی با سیاست و زیرک هرگز این رفتار را در زمان ناراحتی همسرشان انجام نمیدهند.

اجازه تنها و آرام شدن

زمانی که همسر عصبانی است، بهتر است به او اجازه دهید تا تنها باشد و زمانی که آرام شد، می‌توانید با او در مورد موضوع مورد نظر صحبت کنید.

ادامه ندادن بحث و طول ندادن آن

بهتر است از ادامه دادن به بحث پرهیز کنید و تنش را طولانی نکنید تا آرامش برقرار شده و هم خود شما و هم همسرتان در شرایط بهتر روحی روانی قرار بگیرید.

نصیحت نکردن

وقتی همسرتان عصبی است و در مواجهه با همسر عصبانی، پند و نصیحت دادن ممکن است او را بیشتر ناراحت کند. به جای آن، انتظار داشته باشید تا او خود به شما بیان کند که چگونه می‌تواند با مسئله مواجه شود و از شما درخواست کمک کند.

فراموش کردن همه چیز

تلاش برای سریع فراموش کردن مسائل ناخوشایند از طرف شما و همسرتان میتواند آرامش را برقرار کند. اگر همسرتان را دوست دارید، بهتر است به خوبی هایش فکر کنید و بحث امروزتان را برای همیشه فراموش کنید تا زندگی مشترک تان دچار سردی نشود.

عشق

مقایسه نکردن رفتار شوهرتان با مردی دیگر

وقتی همسرتان عصبانی است و شرایط مناسبی ندارد بهتر است از مقایسه رفتار شوهرتان با دیگران پرهیز کنید. مطمئن باشید این رفتار اشتباه هیچ تاثیر مثبتی ندارد و هرگز همسرتان سعی نمیکند تا خود را مشابه فردی سازد که برایش مثال زدید و با او مقایسه کردید.

خوب گوش دادن به حرفهایش

به عنوان یک خانم فهمیده و بالغ، به شوهرتان با دقت گوش دهید و نشان دهید که احترام و توجه به حرف‌هایش همچنان برایتان اهمیت دارد؛ این موجب ایجاد ارتباط قوی‌تر و حس توجه مثبت می‌شود.

منبع: نمناک

705612