چگونه می‌توان پیام‌های تلگرام را بدون ثبت تیک دوم خواند؟

در این مطلب به 4 روش برای خواندن پیام‌های تلگرام بدون تیک‌خوردن اشاره کرده‌ایم.
تصویر چگونه می‌توان پیام‌های تلگرام را بدون ثبت تیک دوم خواند؟

به گزارش سایت خبری پرسون، احتمالاً شما هم به دلایل خود دوست داشته باشید برخی پیام‌های تلگرام را بدون اینکه فرد ارسال‌کننده متوجه شود، بخوانید. در این مطلب نحوه خواندن پیام تلگرام بدون تیک خوردن را به شما آموزش خواهیم داد.

همان‌طور که احتمالاً بدانید، هنگام ارسال یک پیام در تلگرام، چند تیک آبی در کنار آن نمایش داده می‌شوند. وجود یک تیک به‌معنای ارسال پیام موردنظر شماست و زمانی که دو تیک نمایش داده شود، به این معناست که پیام شما خوانده شده است. بنابراین زمانی که شما نیز پیام‌های دیگران را می‌خوانید، تیک دوم برای آن‌ها نمایش داده می‌شود.

در ادامه به چندین راه اشاره خواهیم کرد که مانع ثبت تیک دوم می‌شوند.

روش اول: استفاده از صفحه پیش‌نمایش پیام

تلگرام دارای قابلیتی است که از طریق آن می‌توانید پیام‌های موجود در چت را بدون بازکردن آن‌ها بخوانید. برای انجام این کار فقط کافی‌ست تا انگشت خود را روی تصویر پروفایل یک چت نگه دارید تا پیام‌های داخل آن نمایش داده شوند. در این شرایط، می‌توانید پیام‌های ارسال‌شده را بدون ثبت تیم دوم بخوانید.

البته با این روش فقط می‌توانید بخشی از صفحه چت خود را مطالعه کنید و برای دسترسی به سایر پیام‌ها، باید چت را باز کنید.

روش دوم: استفاده از حالت پرواز

ابتدایی‌ترین روش برای خواندن پیام‌های تلگرام بدون ثبت تیک استفاده از حالت پرواز (Airplane mode) است. در واقع زمانی که این حالت روشن باشد، گوشی شما نمی‌تواند به اینترنت متصل شود، بنابراین، تلگرام نیز نمی‌تواند وضعیت مشاهده‌شدن پیام‌ها توسط شما را ثبت کند.

  • برای استفاده از این روش کافیست قبل از بازکردن تلگرام حالت پرواز را روشن کنید.
  • سپس چتی که می‌خواهید پیام آن را بخوانید را باز کنید.
  • در نهایت، نیاز است تا حالت پرواز دستگاه خود را خاموش کنید. در این شرایط تیک مربوط به خوانده‌شدن پیام ثبت نخواهد شد.

روش سوم: خواندن پیام از طریق نوتیفیکیشن

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، همچنین می‌توانید پیام‌های تلگرام را از پنل نوتیفیکیشن‌ها نیز بخوانید. البته شرط لازم این است که نوتیفیکیشن چت‌ها و برنامه شما فعال باشد تا نمایش داده شود. در این شرایط نیز تیک دوم ثبت نخواهد شد.

روش چهارم: استفاده از ابزارهای شخص ثالث

ابزارهای شخص ثالثی نیز وجود دارند که امکان خواندن پیام تلگرام بدون تیک خوردن را فراهم می‌کنند. FamiGuard Pro ازجمله این ابزارها است که یک سیستم نظارت جامع بر تلگرام به شما ارائه می‌کند.

جمع‌بندی مطلب خواندن پیام تلگرام بدون تیک خوردن

همانطور که توضیح دادیم، راه‌های زیادی برای خوانده پیام‌های تلگرام بدون دیده‌شدن تیک دوم وجود دارد. احتمالاً بهترین راه استفاده از حالت پرواز روی گوشی است که با وجود آن می‌توانید پیام‌های خود را به‌صورت مخفیانه بخوانید. با این حال، ابزارهای شخص ثالث نیز قابلیت‌های فراوانی ازجمله خواندن پیام‌ها بدون تیک خوردن را فراهم می‌کنند.

منبع: دیجیاتو

682986