رایزنی ایران و سازمان ملل درباره توافق صلح در یمن

نماینده سازمان ملل در امور یمن با مشاور ارشد وزیر خارجه ایران ابراز امیدواری کردند تا روند گفت‌وگوهای صلح با قوت ادامه یابد و بر تداوم گفت‌وگوهای سیاسی به‌منظور حل و فصل اختلافات و امضای توافق صلح نیز تاکید کردند.

تصویر رایزنی ایران و سازمان ملل درباره توافق صلح در یمن

به گزارش سایت خبری پرسون، «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل روز سه‌شنبه با «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.

طرفین در این گفت‌وگو با مروری بر وضعیت جاری تحولات در یمن و غزه، درباره برقراری هرچه سریع‌تر آتش‌بس در غزه ابراز امیدواری و تحقق این امر را موجب بازتاب مثبت بر ثبات منطقه و ایجاد فضای آرامش در دریای سرخ قلمداد کردند.

خاجی در این گفت‌وگو با اشاره به وخامت اوضاع معیشتی و اقتصادی مردم یمن، از کاهش کمک‌های بین‌المللی به مردم این کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار افزایش کمک‌های انسان دوستانه در این شرایط سخت شد.

طرفین همچنین با مروری به وضعیت جاری یمن، اظهار امیدواری کردند تا روند گفت‌وگوهای صلح با قوت ادامه یابد و ضمن اتفاق‌نظر بر این نکته که قضیه یمن راه‌حل نظامی ندارد، بر تداوم گفت‌وگوهای سیاسی به‌منظور حل و فصل اختلافات و امضای توافق صلح تاکید کردند.

منبع: ایسنا

682196