شرکت اپل سراغ هوش مصنوعی رفت

شرکت اپل ممکن است در آینده هوش مصنوعی جمینای(Gemini) شرکت گوگل را در سیستم عامل آیفون(iOS) ادغام کند. این در حالی است که همین امروز به صورت رسمی از آغاز همکاری خود با شرکت اوپن‌ای‌آی(OpenAI) خالق ChatGPT پرده برداشت.

تصویر شرکت اپل سراغ هوش مصنوعی رفت

به گزارش سایت خبری پرسون، شرکت اپل در حال ادغام مدل هوش مصنوعی جدید GPT-4o، مدل زبان بزرگی که چت‌بات مشهور ChatGPT را نیرو می‌دهد در سیستم‌های عامل جدید آیفون‌ها، آی‌پدها و رایانه‌های مک خود است.

به نقل از انگجت، شرکت اپل شب گذشته در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود اعلام کرد که هوش مصنوعی شرکت اوپن‌ای‌آی را در سیستم‌های عامل iOS 18، iPadOS 18 و MacOS Sequioa ادغام می‌کند.

اما اندکی پس از پایان نخستین سخنرانی این کنفرانس، کریگ فدریگی(Craig Federighi) معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار شرکت اپل گفت که این شرکت ممکن است در سیستم‌های ‌عامل خود به هوش مصنوعی شرکت گوگل موسوم به جمینای نیز روی آورد.

فدریگی پس از سخنرانی اصلی در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما می‌خواهیم در نهایت کاربران را قادر کنیم مدل‌هایی را که می‌خواهند انتخاب کنند، شاید جمینای گوگل در آینده در دسترس قرار گیرد. در حال حاضر چیزی قطعی نیست.

این خبر قابل توجه است، زیرا اگرچه اپل در سخنرانی اصلی به برنامه‌هایی برای اضافه کردن مدل‌های هوش مصنوعی بیشتر به سیستم عامل خود اشاره کرد، اما به طور خاص به جمینای اشاره نکرد.

اجازه دادن به کاربران برای انتخاب مدل هوش مصنوعی مورد نظر در دستگاه‌های خود به ‌جای اجبار به استفاده از تنها یک مدل، به دستگاه‌های اپل سطحی از شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی را می‌دهد که هیچ یک از رقبای آن مانند گوگل یا سامسونگ ندارند.

منبع: ایسنا

682191