برای تربیت بهتر فرزند خود، در این شرایط نه بگویید

اگر فرزندتان را دوست دارید و به تربیت صحیح فرزند اهمیت می دهید بهتر است قوانینی را برای فرزندتان تایین کنید و در مواقع لزوم به فرزندتان نه بگویید.
تصویر برای تربیت بهتر فرزند خود، در این شرایط نه بگویید

به گزارش سایت خبری پرسون، اگر فرزندتان را دوست دارید، باید به تربیت او نیز توجه داشته باشید؛ تربیتی که بخشی از آن مربوط به نه گفتن های به موقع والدین می شود. میدانید که تربیت فرزندان یکی از مسائل اساسی و حیاتی در زندگی است که هر والدین به آن توجه ویژه‌ای دارد، چراکه این مسئله نه تنها نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری شخصیت و اخلاقیات آن‌ها دارد، بلکه اساسی‌ترین ستون ساختار اجتماعی و فرهنگی جامعه را نیز شکل می‌دهد پس نباید با احساسات نادرست این مسئله را تحت شعاع قرار دهید. در این بخش، به مواردی خواهیم پرداخت که نه گفتن و کوتاه نیامدن والدین، کار درستی است، به شرطی که به شکل درست انجام شود.

هنگام بدگویی از همسرتان

هرگز اجازه بدگویی از همسرتان را به فرزند خود ندهید، حتی در شرایطی که رابطه شما و همسرتان در وضعیت مناسبی نیست. فرزندتان در هر سن و سالی که باشد، باید بدانید که احترام به والدینش امری ضروری برای او بوده و نباید تحت هیچ شرایطی بخود اجازه صحبت بی احترامانه در مورد آنها، بدهد.

تربیت کودک

تنبلی های بی مورد و اصرار برای حمل وسایلش توسط شما

ناز بچه را کشیدن به اندازه اش خوب است و بیشتر شدنش، به ضرر هر دو طرف ختم شده و هم کودک و هم والدین از این مسئله متضرر خواهند شد. گاهی شاید احساس کنید کوله پشتی فرزندتا کمی او را خسته کرده و باید در حمل آن کمکش کنید، یا خودش از شما بخواهد وسایلش را برایش حمل کنید، اینجاست که باید یک نه و واکنش مناسب فرزندتان را متوجه این خواهید کرد که مسئولیت این کار به عهده خود اوست.

اصرار بیجا برای شب ماندن در خانه اقوام

اینکه فرزندتان شبی را در خانه عمو یا خاله بماند، مسئله چندان غیرعادی نیست ولی وقتی فرزندتان برای ماندن در خانه یکی از اقوام اصرار دارد و شما به دلایل منطقی راضی به این کار نیستید، با جدیت به او بگویید که اجازه خوابیدن در آنجا را ندارد و باید همراه شما به خانه بازگردد.

ایرادگرفتن بیش از حد از غذا

طبیعی است که فرزند شما از غذای مشخصی خوشش نیاید و طعم آن غذا سازگاری با مزاج او را نداشته باشد، اما این مسئله نباید بیش از حد تکرار شود و مدام این را نمیخورم را از زبانش بشنوید. اگر بد غذایی تبدیل به یک عادت در او شده، با درایت و بی توجهی عاقلانه به این مسئله، در ماقبلش بایستید.

کودک بد غذا

اصرار برای خرید هرآنچه می بیند

بچه ها با دیدن اسباب بازی یا هر وسیله جدیدی، دوست دارند آن را برای خود داشته باشند و از شما می خواهند تا برایشان آن را خریداری کنید. خرید هر وسیله ای برای فرزندتان باید با توجه به نیاز او و توان مالی تان صورت گیرد و اگر خارج از این چهارچوب بود، قطعا باید با آن مخالفت کنید.

گریه کردن برای بدست آوردن وسیله ای که دست کودک دیگری است

فرزندتان هرچقدر هم وسیله و اسباب بازی داشته باشد، باز هم نسبت به وسایل دوستانش و دیگر بچه ها، احساس اشتیاق نشان میدهد اما این اشتیاق نباید تبدیل به اجبار غیرمنطقی برای تصاحب آن وسیله مد نظر شود. در این شرایط به او بگویید که او نمیتواند صاحب وسایل دیگران باشد و آنها متعلق به شخص دیگری است.

منبع: نمناک

680835