چند توصیه برای آنکه پدر بهتری باشید

گاهی اوقات پدرها بدون اینکه بدانند رفتارهایی دارند که موجب آسیب و آزار فرزندشان می شوند، اگر میخواهید پدر بهتری باشید این رفتارهای اشتباه را کنار بگذارید.
تصویر چند توصیه برای آنکه پدر بهتری باشید

به گزارش سایت خبری پرسون، گاهی اوقات ما به عنوان یک پدر رفتارهایی از خودمان نشان می دهیم که باعث خجالت و شرمندگی فرزندمان می شود. شاید خودمان به این مسئله پی نبرده باشیم؛ اما بهتر است که حواسمان را جمع کنیم و ببینیم که دقیقاً چه رفتار هایی داریم تا به فرزندمان آسیب وارد نشود. در این قسمت قصد داریم رفتار های پدرانه ای را به شما بگوییم که فرزندتان را آزار می دهد.

کوچک شمردن درد و رنج

هر چیزی که در زندگی اتفاق می افتد، برای خودِ فرد بسیار واقعی است. مطمئناً اگر بخواهید بیش از حد دراماتیک رفتار کنید یا بیش از حد آن چیز را کوچک بشمارید، به او سخت می گذرد. پس سعی کنید که مخصوصاً مورد دوم را انجام ندهید، به او گوش دهید، هم دردی کنید، صبور باشید و به آسیبی که دیده، ارزش و احترام بگذارید.

رفتارهای پدر با فرزند

مقایسه کردن کودک با خود

گاهی اوقات فکر می‌ کنید که کودک تان متوجه مسئله ای نمی‌ شود، چرا که وقتی خودتان هم سن او بودید، متوجه نمی شدید؛ اما بسیار مهم است به یاد داشته باشید که کودک امروز کاملا متفاوت با کودک زمان شماست. پس فکر نکنید که فرزندتان جهان اطرافش را نمی فهمد، بلکه همه چیز در او درونی است و خیلی خوب شرایط را درک می کند.

سخنرانی طولانی و انتقاد

گاهی اوقات بدون این که بخواهید نصیحت کرده یا از فرزندتان انتقاد کنید، با او پیاده‌روی کنید و هیچ صحبتی نداشته باشید. به او نشان دهید که فقط می خواهید در کنارش باشید. او با این کارتان حس خوب پیدا می کند؛ اما اگر بخواهید مدام برایش سخنرانی های طولانی داشته باشید، اشتباهاتش را بگویید یا از او انتقاد کرده و نصیحتش کنید، قطعاً آزرده خواهد شد.

نصیحت فرزند

تلاش برای کنترل

ما می توانیم به عنوان والدین کودکمان را راهنمایی کنیم؛ اما هرگز نمی توانیم کسی را کنترل کنیم.‌ فرزندان ما افکار، احساسات، تمایلات و رویا های مستقل دارند. هر چقدر که بیشتر تلاش کنیم، آن ها را تحت کنترل بگیریم، بیشتر مقاومت می‌ کنند و می‌ خواهند به آزادی خودشان برسند. پس بهتر است که رابطه خود و فرزندتان را بر پایه کنترل کردنش قرار ندهید.

دو رویی

یکی دیگر از چیز هایی که فرزندان را آزرد خاطر می کند، این است که آن ها باید زمانی که با شما صحبت می کنند، صدای شان را پایین بیاورند؛ اما شما حق دارید هر چه قدر دل تان می خواهد سرشان فریاد بزنید. این دقیقاً دو رویی را نشان می‌ دهد که از او درخواستی دارید اما خودتان به آن عمل نمی کنید که باعث آزار فرزندتان خواهد شد.

منبع: نمناک

679993