هشدار پکن و بروکسل به تل‌آویو درباره حمله به رفح

اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی خواست فورا به عملیات خود در رفح در جنوب نوار غزه پایان دهد. وزارت خارجه چین نیز مخالفت خود را با عملیات نظامی در رفح اعلام کرد.
تصویر هشدار پکن و بروکسل به تل‌آویو درباره حمله به رفح

به گزارش سایت خبری پرسون، اتحادیه اروپا - در بیانیه‌ای که توسط «جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی این اتحادیه صادر شد - به رژیم صهیونیستی هشدار داد حمله گسترده به رفح که مملو از آوارگان است، فشار شدیدی را بر روابط اتحادیه اروپا با تل‌آویو وارد خواهد کرد.

وزارت امور خارجه چین در سالروز واقعه نکبت فلسطین اعلام کرد بی‌عدالتی علیه مردم فلسطین از زمان آواره شدن بیش از نیمی از آنها در ۷۶ سال پیش تشدید شده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: ادامه عملیات نظامی اسرائیل در رفح، روابط چین با آن را تحت فشار شدید قرار می‌دهد.

همچنین همزمان با حملات مکرر شهرک‌نشینان به کاروان‌های کمک رسانی به غزه، «مایکل هیگینز»، رئیس جمهور ایرلند گفت همه کسانی که از حقوق بشر حمایت می‌کنند از حملات به کاروان‌های امدادی وحشت زده شده‌اند.

وی حمله به کاروان‌های کمک رسانی را محکوم کرد و گفت: این حمله در حالی صورت می‌گیرد که مردم غزه از قحطی رنج می‌برند.

دیروز سه شنبه، پس از حمله شهرک نشینان صهیونیستی به محموله‌ای که از اردن می‌آمد، سازمان ملل بر لزوم محافظت رژیم صهیونیستی از کاروان‌های کمک های بشردوستانه عازم غزه در برابر خشونت شهرک‌نشینان تاکید کرد.

شایان ذکر است که نیروهای اشغالگر همچنان از ورود کمک‌ها از گذرگاه رفح که هفته گذشته آن را اشغال کردند، جلوگیری می‌کنند و از سوی دیگر گذرگاه «کرم ابوسالم» نیز همچنان به روی ورود کمک‌ها بسته است.

با وجود محکومیت‌های بین‌المللی، ارتش اشغالگر هفتم ماه مه عملیات به قول خودش «محدودی» را در شرق رفح آغاز کرد و مجددا حدود ۳۰۰ هزار فلسطینی را مجبور کرد آواره شوند.

منبع: ایسنا

668883