رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین:

بزرگ نمایی مشکلات به ضرر کشور است

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه شورای معاونین با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد نقطه ضعف‎ها را به گونه ای جلوه می‌دهند که موجب ناامیدی در بین مردم می شود، تصریح کرد: بزرگ نمایی مشکلات به ضرر کشور است، کشور ما سرمایه های فراوانی دارد که در تقابل با استکبار و مبارزه با صهیونیست و عملیات وعده صادق خوش درخشیده است.
تصویر بزرگ نمایی مشکلات به ضرر کشور است

به گزارش سایت خبری پرسون، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت با بیان روایاتی از حضرت امام رضا(ع) به جایگاه ویژه کریمه اهل بیت(س) اشاره کرد و گفت: روایت شده حضرت رضا علیه السّلام فرمودند «من زار المعصومة بقم کمن زارنی» کسی که حضرت معصومه را در قم زیارت بکند مانند آن است که مرا زیارت کرده است.

وی ادامه داد: در روایتی که از امام صادق (ع) نقل شده و چهار حرم را در آن روایت تعریف می کند امام صادق علیه السلام فرمود: «انَّ لِلَّهِ حَرَماً وَهُوَمَکةَ، وَانَ لِلرَّسُولِ حَرَماً وَهُوَ الْمَدینَةُ، وَانَّ لِامیرِالْمُؤْمِنینَ حَرَماً وَهُوَ الْکوفَةُ، وَانَّ لَنا حَرَماً وَهُوَ بَلْدَةُ قُمْ، وَسَتُدْفَنُ فیها امْرَأَةٌ مِنْ اوْلادی تُسَمّی فاطِمَةُ، فَمَنْ زارَها وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّةُ. قالَ الرَّاوی: وَکانَ هذا الْکلامُ مِنْهُ قَبْلَ انْ یولَدَ الْکاظِمُ علیه السلام؛ خداوند حرمی دارد که مکه است، و برای پیامبر صلی الله علیه و آله هم حرمی است و آن مدینه است، حرم امیرالمؤمنین علیه السلام کوفه و حرم ما اهل البیت شهر قم است. بزودی در قم، زنی از فرزندان من به نام فاطمه دفن می شود که هر کس مرقد او را زیارت کند بهشت بر وی واجب می گردد.

رئیس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته انتخابات با حضور قشر وسیعی از مردم عزیز کشورمان برگزار شد، امیدواریم یک مجلس قوی و توانمند بتواند با ریل‌گذاری درست مشکلات را حل واوضاع اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی را به سامان برساند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد نقطه ضعف ها را به گونه ای جلوه می دهند که موجب ناامیدی در بین مردم می شود، تصریح کرد: بزرگ نمایی مشکلات به ضرر کشور است، کشور ما سرمایه های فراوانی دارد که در تقابل با استکبار و مبارزه با صهیونیست و عملیات وعده صادق خوش درخشیده است.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: پرهیز از بزرگ‌نمایی مشکلات و تمرکز بر اصل وحدت را یک راهبرد بسیار مهم و اساسی برای حل مشکلات و پیشرفت کشورعنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تاکید بر لزوم انجام کار کارشناسی در نظام ارزشیابی کارکنان دیوان عالی کشور تصریح کرد: مجموعه دیوان عالی کشور به عنوان بالاترین مرجع قضایی به لحاظ شان و جایگاه باید برای سایر محاکم الگو باشد،؛ لذا با یک کار کارشناسی، ملاکها، مولفه ها و استانداردهای لازم در ارزشیابی کارکنان را شناسایی و اعمال نمایید.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به بازدیدهای به عمل آمده از دفاتر شعب دیوان عالی کشور گفت: برخی دفاتر انصافاً عملکردشان قابل تقدیر است و در برخی موارد نقصان و ضعف‌هایی مشاهده شد، لذا در ارزیابی‌ها نهایت دقت و عدل و انصاف را به خرج دهید و در ارائه گزارشات بر چگونگی انجام وظایف و عملکرد کارکنان توجه جدی داشته باشید.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان از برگزاری همایشی با حضور رؤسای کل دادگستری استان‌ها با عنوان تببیین برنامه اجرایی سال 1403 دیوان عالی کشور در حوزه نظارت بر اجرای صحیح قوانین بر محاکم با تاکید بر سیاست های اجرایی موضوع اطاله دادرسی، اتقان احکام و رعایت حقوق ارباب رجوع در آینده ای نزدیک خبر داد.

گفتنی است: حجت الاسلام والمسلمین سید کریمی معاون قضایی دیوان عالی کشور، دکتر انصاری معاون برنامه ریزی و امور عمومی دیوان عالی کشور و دکتر انصاری معاون قضایی رئیس دیوان عالی کشور در امور هیات عمومی و همچنین علی اکبر بختیاری رئیس دفتر گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود ارائه دادند.

منبع: دیوان عالی کشور

668453