اعلام فراخوان طراحی المان تاریخی در رشته آبگینه در آذربایجان غربی

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از اعلام فراحوان طراحی المان تاریخی در رشته آبگینه خبر داد.
تصویر اعلام فراخوان طراحی المان تاریخی در رشته آبگینه در آذربایجان غربی

به گزارش سایت خبری پرسون، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، محمدرضا طنابی با اعلام این مطلب اظهار کرد: هدف از این فراخوان معرفی آثار تاریخی و فرهنگی استان با اولویت ثبت جهانی از طریق تولید صنایع‌دستی است که همه هنرمندان و صنعتگران می‌توانند در آن شرکت کنند.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند نمونه آثار نمادین در رشته آبگینه(شیشه)، سفال و سرامیک را تا ۳۰ خرداد سال جاری به معاونت صنایع‌دستی این اداره‌کل واقع در مدرسه هدایت واقع در خیابان امام، کوچه امیرنظمی تحویل دهند.

او ادامه داد: آثار ارسالی توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و در پایان جوایز نفیسی به نفرات برتر اهدا و نیز قرارداد تولید با آنها بسته خواهد شد.

طنابی گفت: طراحی و اجرای اثر روی شیشه، سرامیک و سفال با ابعاد مناسب، توجه به جزئیات و گویایی اثر به همراه درج مشخصات به دو زبان فارسی و انگلیسی، بسته‌بندی مناسب و قیمت تمام شده مناسب از جمله مشخصات اثر برای شرکت در این جشنواره هستند.

منبع: میراث آریا

668333