۹۰ درصد دارایی شرکت‌های دانش‌بنیان دارایی های نامشهود است

معاون علمی رئیس جمهور گفت: مزیت نسبی اقتصاد دانش‌بنیان ارزشی است که توسط علم و فناوری در مقابل دارایی‌های فکری ایجاد می‌شود.
تصویر ۹۰ درصد دارایی شرکت‌های دانش‌بنیان دارایی های نامشهود است

به گزارش سایت خبری پرسون، رویداد گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری دیدار پایدار در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

روح‌الله دهقانی؛ معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در این رویداد اظهار کرد: مالکیت فکری بایستی به صورت جدی در کشور مورد توجه قرار بگیرد و اگر قرار باشد ساختمان و بنای اقتصاد دانش‌بنیان در کشور باشد بن‌سازه‌ای می‌خواهد که آن بن‌سازه فقط مالکیت فکری است.

معاون علمی رئیس جمهور تصریح کرد: مزیت نسبی اقتصاد دانش‌بنیان ارزشی است که توسط علم و فناوری در مقابل دارایی‌های فکری ایجاد می‌شود.

وی تأکید کرد: ما سال‌های سال در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان کار کرده‌ایم. اگر به 100 شرکت بزرگ دنیا نگاه کنیم بالای 98 درصد ارزش بازار شرکت‌ها به دارایی‌های نامشهود مربوط می‌شود.

دهقانی تأکید کرد: آن چیزی که ارزش ایجاد می‌کند دارایی‌های انسانی دارایی‌ها و فناوری‌ها و اعتبار و برند نام آن است. ما در حوزه مالکیت فکری بسیار عقب هستیم و باید با سرعت بسیار زیادی در حوزه مالکیت فکری کار کنیم.

معاون علمی رئیس جمهور گفت: ما تصمیم داریم دوره‌های مشترکی را با وایپو سازمان جهانی مالکیت فکری در کشور برگزار کنیم و امیدواریم به‌ زودی چندین تجربه مختلف را از دنیا کسب کنیم.

وی گفت: 90 درصد دارایی‌های شرکت‌ها دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان است که امیدوارم ارزش‌گذاری شود.

دهقانی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به عزم جدی که در مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری وجود دارد به‌ زودی شاهد یک نظام کارا برای ارزیابی و اعتباردهی باشیم.

منبع: تسنیم

637189