اساتید و دانشجویان آمریکا و اروپا از پای ننشینید

یک استاد دانشگاه نوشت: امروز فلسطین به میزان نمایش حق و باطل در جهان تبدیل شده است و به سرعت در حال واکاوی باورهای پوسیده حمایت از حقوق بشر، آزادی بیان و تساوی انسان ها در بین همه اقشار دنیا به‌خصوص جمعیت اساتید و دانشگاهی است.
تصویر اساتید و دانشجویان آمریکا و اروپا از پای ننشینید

به گزارش سایت خبری پرسون، سمیرا خطیب‌زاده استاد دانشگاه در واکنش به بازداشت اساتید دانشگاه‌های آمریکا و سرکوب اعتراضات دانشگاهیانی که به جنایات اسرائیل و غرب در غزه معترض هستند در یادداشتی نوشت:

قتل عام سبوعانه هزاران نوزاد و کودک، زن و مرد، پیر و جوان در سرزمین پرافتخار غزه طی ماه‌های اخیر از یک سو و انفعال و سکوت سازمان‌های حقوق بشر جهانی از سوی دیگر بار دیگر نشان داد که «حق گرفتنی و نَه دادنی» است. به دنبال آن واکنش وجدان‌های بیدار و آزادیخواهان سراسر جهان در مقابل این سکوت منفعلانه فراگیر شد و هم‌اکنون دامنه آن به اساتید مطرح دانشگاه‌های آمریکا و اروپا رسیده است.

تصاویر بازداشت خانم «نئولی مک‌آفی» استاد دانشگاه و رئیس دپارتمان فلسفه دانشگاه اموری توسط نیروهای گارد آمریکا به سرعت در رسانه‌های جهانی انتشار یافت. تلاشی مذبوحانه برای کمرنگ رنگ کردن نور دانایی و حقیقت‌طلبی در جامعه‌ی دانشگاهی دنیا.

جالب است که خانم «نئولی مک‌آفی» رئیس دپارتمان فلسفه «انسان‌گرایی» در نظام‌های فکری سیاسی غرب است. همان نظام فکری که امروز اعتراضات اساتید و دانشجویان در آمریکا و اروپا و ایستادگی در برابر ظلم و وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابد و بر دستان بنیانگذاران فلسفه «انسان‌گرایی» خود دستبند محدودیت می‌زند و به بازداشتگاه روانه‌اش می‌کند.

امروز فلسطین به میزان نمایش حق و باطل در جهان تبدیل شده است و به سرعت در حال واکاوی باورهای پوسیده حمایت از حقوق بشر، آزادی بیان و تساوی انسان‌ها در بین همه اقشار دنیا به‌خصوص جمعیت اساتید و دانشگاهی است.

اکنون که اساتید و دانشجویان در آمریکا و اروپا با وجود مقابله گسترده پلیس و دستگاه‌های امنیتی، نه‌تنها از اعتراض و فریاد حق‌طلبانه خود در حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه دست برنمی‌دارند، بدانند که ما اساتید ایرانی نیز حامی آنانیم.

امروز بدون شک آرمان‌های خمینیِ بزرگ «یگانه حل مسئله فلسطین» است و برکت خون هزاران شهید غزه، جنبش‌های آزادیخواه جهان در حمایت از این آرمان را هدایت و رهبری خواهد کرد. هراس دیوانه‌وار رهبران رژیم صهیون و آمریکا در سرکوب و دستگیری اساتید و دانشجویان آمریکایی و اروپایی این حقیقت را بیش از پیش نمایش می‌دهد.

و اینک خطاب ما با شماست: اساتید پیشگام آزادی و دانشجویان آزادیخواه در آمریکا و اروپا؛ از پای ننشینید و تا رهایی قدس شریف و برپایی جشن پیروزی مقاومت در صحن مسجدالاقصی پایداری و مقاومت کنید. خداوند یار و یاریگر تمامی مظلومان و عدالت‌خواهان جهان است.

منبع: تسنیم

637171