فروش نوروزی ۵۲ میلیارد ریال محصولات صنایع‌دستی صنعتگران ایلام

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام گفت: ۵۲میلیارد و ۳۱۰میلیون ریال فروش محصولات صنایع‌دستی و سوغات‌محلی در نمایشگاه‌های نوروزی استان ثبت شد.
تصویر فروش نوروزی ۵۲ میلیارد ریال محصولات صنایع‌دستی صنعتگران ایلام

به گزارش سایت خبری پرسون به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام، فرزاد شریفی روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ اظهار کرد: این میزان فروش در بازه زمانی دوم تا ۱۲ فروردین ماه بوده که نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی در نقاط مختلف استان فعالیت نوروزی داشته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام یادآور شد: نوروز امسال نمایشگاه‌های استان شامل ۱۱۷ غرفه و بیش از شش تخته سیاه‌چادر با حضور ۱۴۰ صنعتگر بود که به عرضه محصولات صنایع‌دستی، سوغات‌محلی و تولیدات هنری دست‌ساخته خود پرداختند.

او بیان کرد: در این نمایشگاه‌ها آثاری چون محصولات چرمی، حصیر، گوهر و سنگ‌های تزیینی و قیمتی، البسه محلی، گیوه‌، قالیچه، گلیم و گلیم نقش‌برجسته در معرض دید و فروش گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفت.

شریفی ادامه داد: برخی از غرفه‌ نمایشگاه‌ها در زیر سیاه‌چادرها دایر شد و تعدادی از سیاه‌چادرها نیز با حفظ شئونات ماه مبارک رمضان و در فضایی محصور اقدام به عرضه خوراکی‌های محلی به گردشگران نوروزی کردند.

منبع: میراث‌آریا

624928