مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس خبر داد:

یک میلیون مسافر نوروزی از اماکن فرهنگی و تاریخی فارس بازدید کردند

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: بیش از 1 میلیون و 311 نفر از اماکن فرهنگی و تاریخی استان فارس بازدید کردند.
تصویر یک میلیون مسافر نوروزی از اماکن فرهنگی و تاریخی فارس بازدید کردند

به گزارش سایت خبری پرسون، از فارس؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آمار بازدیدهای نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و 311 هزار و 628 نفر رسیده است.

محمد ثابت اقلیدی اظهار داشت: آمارهای ارائه‌ شده این بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا یازدهم فروردین‌ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 393 هزار و 465 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با 304 هزار و 281 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 216 هزار و 650 نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

ثابت اقلیدی گفت: در روز گذشته بیش از 22 هزار و 52 نفر از مجموعه فرهنگی حافظ و 21 هزار و 737 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 13 هزار و 714 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

وی خاطر نشان کرد: آمار ارائه‌ شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

624825