نرخ بیکاری برخی استان‌های کشور تا ۶ درصد کاهش یافت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در برخی استان‌های کشور از چهار تا ۶ درصد کاهش یافته که این امر بیانگر همت دولت برای رفع مشکلات مردم است.
تصویر نرخ بیکاری برخی استان‌های کشور تا ۶ درصد کاهش یافت

به گزارش سایت خبری پرسون، سید صولت مرتضوی روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح گاوداری ۶ هزار راسی دلفان اظهار کرد: طی دو سال گذشته بیشترین اشتغال در کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: خشکسالی چند ساله گذشته و بی تدبیری در دوران قبل مشکلاتی را ایجاد کرد و زمانی که وارد این دولت شدیم با کاهش شدید سرمایه‌گذاری در کشت و صنعت و دام و طیور مواجه بودیم، بخش قابل توجهی از دام کشور هم در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ از چرخه تولید خارج شده بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این امر را یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت و لبنیات عنوان کرد و افزود: ناترازی‌های حوزه‌های مختلف از جمله گوشت و لبنیات درحال برطرف شدن است که در این راستا تکمیل طرح‌ها نیمه تمام در دستورکار قرار دارد.

مرتضوی ادامه داد: اکنون ۱۴ طرح با ۳۳ هزار راس گله دامپروری سنگین، ۱۸ هزار راس دام مولد و تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن شیر در کشور در حال اجراست که امروز سه طرح به بهره‌برداری رسید و تا سال ۱۴۰۵ نیز ظرفیت تولید شیر به ۵۰۰ هزار تن خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در سفر اول رییس‌جمهور به لرستان تصمیمات مطلوب و مناسبی گرفته شده، به اندازه هشت ساله گذشته اعتبار تخصیص یافته و طرح‌های مختلف درحال اجرا است همچنین در دهه فجر امسال طرح‌های مختلفی در کشور به بهره‌برداری رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: برخی از سرمایه گذاری‌ها صرفا به منظور بازدهی ریالی اجرا نمی‌شود؛ بلکه ایجاد فرصت شغلی و امنیت غذایی از اهداف بهره‌برداری از این طرح‌هاست.

طرح دامداری ۶ هزار راسی دلفان با سه هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، روز دوشنبه با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری رسید، این طرح روزانه ۱۰۰ تن شیر خام تولید می‌کند و ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.

منبع: ایرنا

599846