ادعای ارتش اسرائیل: دو اسیر در اختیار حماس را آزاد کردیم

ارتش اسرائیل شاباک (آژانس امنیت اسرائیل) و پلیس این رژیم مدعی شدند که در جریان عملیات در رفح، ۲ اسیر در اختیار حماس را آزاد کرده‌اند.
تصویر ادعای ارتش اسرائیل: دو اسیر در اختیار حماس را آزاد کردیم

به گزارش سایت خبری پرسون، بر اساس ادعای این بیانیه، لوئیس هر ۷۰ ساله و فرناندو مرمن ۶۰ ساله که در جریان حمله هفتم اکتبر اسیر شده بودند و در آپارتمانی در رفح نگهداری می‌شدند در جریان عملیات بامداد امروز آزاد شدند.

نماینده جنبش حماس در لبنان به ایالت متحده درباره پیامدهای منطقه‌ای حمله ارتش اسرائیل به رفح هشدار داد.

در همین رابطه تارنمای واللا رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که حملات بامداد امروز دوشنبه این رژیم به مرکز رفح برای کمک به خروج ۲ اسیر اسرائیلی انجام گرفته است تا توجهات منحرف شده و امکان خروج این ۲ اسیر از رفح فراهم شود.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار، بیش از یکصد فلسطینی در بمباران مرکز شهر رفح شهید و بیش از ۲۳۰ نفر زخمی شدند.

منابع خبری از بمباران شدید شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه و شهادت 63 نفر خبر دادند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای‌ با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس‌ موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های‌ نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

براساس گزارش‌ها تاکنون افزون بر ۲۸ هزار فلسطینی بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه به شهادت رسیده‌اند.

منبع: ایرنا

599844