پیشی گرفتن قطر مقابل اردن در نیمه اول

در فینال هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا، نیمه اول دیدار تیم‌های ملی فوتبال قطر و اردن با برتری قطری ها به پایان رسید.
تصویر پیشی گرفتن قطر مقابل اردن در نیمه اول

به گزارش سایت خبری پرسون، تیم‌های ملی فوتبال قطر و اردن در مرحله فینال هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا شنبه ۲۱ بهمن ماه از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه «لوسیل» قطر با قضاوت «نینگ ما» چینی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید. اکرم عفیف (۲۲ پنالتی) گلزن نیمه اول این دیدار بود.

ترکیب تیم ملی فوتبال قطر: مشعل برشام، لوکاس مندس، علی مختار، طارق سلمان، محمد وعد، حسن الهیدوس، احمد فتحی، جاسم ابوالسلام، یوسف عبدالرزاق، المعز علی عبدالله و اکرم عفیف

ترکیب تیم ملی فوتبال اردن: یزید ابولیلا، نصیب، یزان العرب، الاجالین، احسان حداد، ال راشدان، الروابده، محمود المردی، موسی التماری، یزان النعیمات و اولوان

بازی پایاپای قطر و اردن در دقایق ابتدایی بازی

دو تیم بازی را پایاپای آغاز کردند و از همان ابتدای بازی کار را در میانه میدان مدیریت کردند تا بتوانند تاکتیک‌های خود را در زمین اجرا کنند. در دقیقه ۹ بازی بازیکنان تیم ملی قطر صاحب موقعیت بسیار خوبی شدند اما شوت کم جان اکرم عفیف آرام در آغوش ابولیلا دروازه‌بان اردن آرام گرفت.

در ادامه بازیکنان اردن بودن که حملات متعددی را روی دروازه قطر تدارک دیدند که روی همین حملات یزان نعیمات بازیکن تیم ملی اردن پشت محوطه قطر صاحب توپ شد و شوت سنگینی را روانه دروازه قطر کرد که مشعل برشام دروازه‌بان عنابی‌ها آن را مهر کرد و مانع گلزنی اردنی‌ها شد.

اولین گل قطری‌ها از روی نقطه پنالتی

حملات بازیکنان قطری به روی دروازه اردن ادامه داشت و اکرم عفیف روی حرکت انفرادی خود وارد محوطه جریمه اردن شد و همین حرکت پا به توپ بودن عفیف مدافعان تیم ملی اردن را مجبور کرد تا در دقیقه ۲۲ روی او خطا کنند و یک ضربه پنالتی به سود قطری‌ها اعلام شد.

اکرم عفیف پشت این توپ ایستاد و با یک ضربه فنی بغل پا توپ را به سمت راست دروازه‌بان اردن زد تا گل اول قطر در فینال به ثمر برسد.

خوشحالی اکرم عفیف پس از به ثمر رساندن گل اول قطر در نیمه اول

دروازه‌بانی که ناجی دروازه اردن شد

قطری‌ها که می‌خواستند در همان نیمه اول کار را تمام کنند حملات خود را ادامه دادند و در دقیقه ۳۳ صاحب ضربه کرنر شدند که ارسال خطرناک اکرم عفیف را لوکاس مندس با ضربه سر به سمت دروازه اردن زد که ابولیلا دروازه‌بان اردنی‌ها توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

مصدومیت عجیب اکرم عفیف در دقایق پایانی نیمه اول

در دقیقه ۴۷ این دیدار اکرم عفیف دچار مصدمیت شد و به به دلیل اینکه نمی‌توانست به بازی ادامه دهد او را با برانکارد به بیرون منتقل کردند اما پس از چند دقیقه به زمین بازی برگشت و همه را به دلیل مصدمیتش متعجب کرد.

تلاش بی حاصل بازیکنان اردن

بازیکنان تیم ملی فوتبال اردن که نمی‌خواستند بازنده به رختکن بروند دست به حملات پی در پی زدند اما دفاع مستحکم قطری‌ها این اجاره به آنها نداد تا گل مساوی را به ثمر برسانند تا بازی با نتیجه یک بر صفر در نیمه اول به پایان برسد.

منبع: مهر

599782