اصولگرایان میانه با انتخابات مجلس چه می‌کنند‌؟

اصولگرایان میانه همچون اصلاح‌طلبان وضعیت چندان خوشایندی در انتخابات پیش رو ندارند. آنها همچون جریان اصلاحات تصور می‌کنند با رد صلاحیت‌ها فرصت را برای حضور نامزدهایشان برای انتخابات مجلس دوازدهم از دست داده‌اند و در انتظار 19بهمن ماه مهلت نهایی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس هستند.
تصویر اصولگرایان میانه با انتخابات مجلس چه می‌کنند‌؟

به گزارش سایت خبری پرسون، این جریان اگرچه با هدایت علی لاریجانی به ارائه لیستی از نمایندگان ادوار مجلس در شهرهای مختلف پرداخت و با حضور ۴۵۷ نماینده ادوار در پیش‌‌‌ثبت‌‌‌نام انتخابات مجلس شرکت کرد اما نتوانست از سد ردصلاحیت‌ها گذر کند . هیچ‌‌‌‌‌‌کدام از نمایندگان شاخص ادوار مجلس در لیست تاییدی‌ها به چشم نمی‌‌‌خورند.

همین امر بنا بر برخی خبرها موجب شده تا علی لاریجانی را که پیش از این به حضور فعال در انتخابات اصرار داشت، از ارائه لیست انتخاباتی به نام خودش منصرف کند. سه روز پیش نیز حسین انتظامی یکی از چهره‌های نزدیک به او در پیامی در شبکه ایکس بدون اشاره مستقیم به علی لاریجانی و به طور ضمنی ارائه لیست انتخاباتی از جانب علی لاریجانی را رد کرد.

وضعیت در حزب اعتدال و توسعه به‌گونه دیگری است. هرچند که این حزب یک نامزد شناخته‌شده به نام محمد‌باقر نوبخت (دبیرکل حزب اعتدال و توسعه) را در انتخابات آتی دارد، اما این حزب ترجیح می‌دهد در نبود دیگر نامزدهای مورد نظرش به ائتلاف انتخاباتی با اصلاح‌طلبان و دیگر میانه‌روها دست بزند تا شاید بتواند لیستی قابل قبول برای 11اسفند داشته باشد.

درحال حاضر همه چشم‌ها به 19بهمن که شورای نگهبان نتایج نهایی را به داوطلبان انتخابات مجلس اعلام می‌کند، دوخته شده است. روزی که می‌تواند تکلیف لیست‌های انتخاباتی و ائتلاف‌ها را روشن کند. به نظر می‌رسد که اصولگرایان هم منتظر همین روز هستند چرا که مسیر اتحاد آنها نیز متاثر از تصمیمات انتخاباتی اصلاح‌طلبان و میانه‌روهاست.

منبع: دنیای اقتصاد

599267