معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان:

مساجد خراسان میزبان ۴۷ هزار معتکف می‌شود

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا گفت: 685 مسجد استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی میزبان 47 هزار معتکف خواهد بود.
تصویر مساجد خراسان میزبان ۴۷ هزار معتکف می‌شود

به گزارش سایت خبری پرسون، حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف از جمله فرصت‌های ویژه برای مردم جامعه اسلامی است تا مردم عزیز بتوانند با حضور در خانه‌های خدا و خلوت با خداوند به خودسازی و ارتقای معنوی مشغول شوند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته در مساجد استان‌های خراسان، گفت: در سال جاری با استقبال بسیار پرشور مردم عزیز شاهد افزایش کمی و کیفی اعتکاف خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، افزود: 685 مسجد در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی اعتکاف برگزار خواهند کرد که از این میزان 291 مسجد در مشهد خواهد بود، این مساجد در مجموع میزبان بیش از 47000 نفر معتکف خواهند بود.

احمدنیا با تاکید بر اهمیت حضور نوجوانان و جوانان در مراسم معنوی اعتکاف ادامه داد: امسال 304 مسجد میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان استان‌های خراسان خواهند بود.

وی از سه برنامه جدید در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: اعزام سخنران و مربی تخصصی جهاد تبیین و انقلاب اسلامی، کودک و نوجوان، سبک زندگی اسلامی و سواد رسانه توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد، انشار ویژه‌‌نامه برخط محتوایی اعتکاف در سامانه مسجدنا و تاکید بر اجرای پویش تمنای باران و قرائت دعای نوزدهم صحیفه سجادیه از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال خواهد بود.

علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این مراسم معنوی می‌توانند به مساجد محله خود مراجعه کنند، لیست مساجدی که امسال پذیرای معتکفان هستند در لینک masjedona.ir/e آمده است.

منبع: تسنیم

586817