سرزمین فکرها و بازی‌ها کجاست؟

یکی از پیامدهای زندگی آپارتمان‌نشینی، دورشدن بچه‌ها از بازی‌ها و فعالیت‌هایی است که تحرک، سروصدا، رقابت و هیجان به همراه دارند؛ برای جبران این موضوع که به باور کارشناسان در رشد و شکوفایی خلاقیت بچه‌ها تاثیر نامطلوبی دارد، مجموعه‌هایی با فضاسازی و امکانات مناسب طراحی شده است.
تصویر سرزمین فکرها و بازی‌ها کجاست؟

به گزارش سایت خبری پرسون، مجموعه‌هایی که در قالب بازی و سرگرمی، هوش و خلاقیت بچه‌ها را تقویت کنند. «سرزمین فکربازیا» در مجموع باغ کتاب تهران، یکی از آنهاست. شاید در نگاه اول به نظر برسد این مجموعه یک شهربازی است که در آن لا به لای وسایل بازی، چند سرگرمی فکری هم گنجانده شده، اما مسئولان سرزمین فکربازیا که شعار «فکر کن، بازی کن، توانمند شو» را برای آن برگزیده‌اند، تاکید دارند اینجا شهربازی نیست، سرزمینی است که با تکیه بر نظریه هوش هشتگانه گاردنر طراحی شده و اولویت آن آموزش از طریق بازی است.

سنجش مهارت و استعداد کودکان

سرزمین کاربازیا در ۵ بخش «طبیعت‌بازیا» ، «رازبازیا»، «تلاش‌بازیا» ، «ساخت‌بازیا» و «صدابازیا» که در مجموع شامل ۲۵ بازی هستند، طراحی شده است. هر بخش بر توانایی، استعداد و مشاغل مختلف متفاوتی متمرکز و تلاش شده با طراحی بازی‌های متنوع، قسمتی از استعداد و توانایی‌های هر کودک را شناسایی کند. بخش «طبیعت بازیا» که شامل بازی‌های «مزرعه چهارفصل»، «مزرعه من»، «جورچین حیوانات»، «شن بازی» و «گذر بدن» است، بر تقویت هوش طبیعت‌گرای کودکان بنا شده است. «رازبازیا» فضایی برای ماجراجویی فراهم کرده تا با بازی‌هایی معماگونه و مبهم، هوش و منطق ریاضی کودکان را به چالش بکشد. در «تلاش‌بازیا» که شامل بازی‌هایی مثل «فوتبال حبابی»، «صخره‌ نوردی» است، هوش بدنی و جنبشی کودکان شناسایی می‌شود، هوش ریاضی و محاسباتی بچه‌ها در بخش «ساخت بازیا» سنجیده شده و «صدابازیا» با دعوت به خوانندگی و گزارشگری هوش موسیقایی و زبانی بچه‌ها را شناسایی می‌کند.

نام مقصد: سرزمین فکربازیا

-نشانی: مسیر غرب بزرگراه شهید همت، بعد از خروجی بزرگراه حقانی، مجموعه باغ کتاب، طبقه اول

-نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس: باغ کتاب

-نزدیک ترین ایستگاه مترو: حقانی

-سال تاسیس: ۱۳۹۶

-روزها و ساعت فعالیت: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ تا ۲۱، پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ۱۰ تا ۲۱

-مدت زمان بازدید: ۲ تا ۳ ساعت

-امکانات رفاهی: دارد

-مناسب گروه سنی: کودکان ۴ تا ۱۵ سال

-پارکینگ: دارد

منبع: همشهری آنلاین

575354