مصرف عسل برای چه بیمارانی توصیه نمی شود؟!

بسیاری از پزشکان برای تقویت سیستم ایمنی و به دست آوردن فواید بی‌شمار عسل سفید به خوردن آن توصیه می‌کنند، اما آیا می‌دانستید که بیماری‌هایی وجود دارند که مانع از خوردن عسل می‌شوند؟
تصویر مصرف عسل برای چه بیمارانی توصیه نمی شود؟!

به گزارش سایت خبری پرسون، دکتر دینا خلف، مشاور تغذیه گفت: عسل سفید گنجینه ای از فواید و ارزش های غذایی مورد نیاز بدن محسوب می شود، اما در صورت مصرف بیش از حد، عوارض متعددی برای سلامتی به ویژه برای افراد دیابتی ایجاد می شود.

عسل سفید حاوی درصد بالایی از قند است، بنابراین مصرف زیاد آن احتمال افزایش سطح آن در خون را افزایش می‌دهد که افراد را در معرض بسیاری از بیماری ها قرار می‌دهد.

حساسیت به عسل

برخی از افراد از حساسیت به عسل رنج می برند و خوردن آن باعث می شود که سیستم ایمنی بدن تولید هیستامین را تحریک کند و علائمی از جمله خارش پوست و تنگی نفس ظاهر شود.

این مشاور تغذیه نکاتی را برای مصرف سالم عسل سفید ارائه کرد، از جمله:

برای بیماران دیابتی: می توانید فقط یک قاشق غذاخوری عسل سفید رقیق شده با آب گرم را با معده خالی بخورید، اما افرادی که به عسل حساسیت دارند باید به طور کلی از خوردن آن اجتناب کنند.

حداکثر مصرف عسل برای افراد دیابتی دو قاشق چایخوری در روز است و مصرف زیاد آن منجر به افزایش قند خون و قرار گرفتن در معرض عوارض سلامتی می شود.

منبع: جماران

561378