نخستین ملاک ما برای جانمایی شعب، سهل الوصول بودن برای رأی دادن است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: با در نظر گرفتن سه ملاک دسترسی آسان، تراکم جمعیت و تعادل، جانمایی‌های گذشته در شعب اخذ رأی را بررسی و به بهترین نحو برای انتخابات پیش‌رو جانمایی می‌کنیم.
تصویر نخستین ملاک ما برای جانمایی شعب، سهل الوصول بودن برای رأی دادن است

به گزارش سایت خبری پرسون، از اصفهان؛ محمدرضا جان‌نثاری، رئیس ستاد انتخابات استان، در حاشیه بیست‌وششمین جلسه ستاد انتخابات استان، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و گرامیداشت روز پرستار ضمن قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در دو کمیته حراست و استعلامات و آموزش انتخابات، گفت: هفته گذشته میزبان نشست آموزش بخشداران از سه استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد بودیم که آموزش‌ها به صورت منطقه‌ای به بخشداران ارائه شد.

جان‌نثاری ادامه داد: فرآیند انتخابات نیز در مراحل خوبی قرار دارد و طبق تقویم انتخابات پیش می‌رویم، در این راستا پس از مرحله پیش ثبت‌نام، ثبت‌نام نهایی و بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های اجرایی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیانی که عدم تأیید یا عدم احراز صلاحیت شدند در فرصت زمانی مقرر شده اعتراض خود را به هیأت نظارت شورای نگهبان اعلام کردند و هیأت نظارت نیز در فرصت ۵۰ رورزه‌ای که دارد، اعتراضات را بررسی می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری نیز انجام شد و مرحله بعدی در این فرآیند که بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان است، در حال انجام است.

جان‌نثاری خاطرنشان کرد: ما مجری انتخابات هستیم و بر خود وظیفه می‌دانیم تا مُر قانون را رعایت کنیم، از این رو تمامی فعالیت‌ها در حوزه برگزاری انتخابات براساس قانون انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: فرآیند بررسی صلاحیت در هیأت‌های اجرایی یکی از مراحل انتخابات است و کسانی که به عدم تأیید صلاحیت و عدم احراز صلاحیت خود اعتراض داشتند می‌توانستند اعتراض کنند.

جان‌نثاری اظهار کرد: عدم تأیید و یا عدم احراز به این معنی نیست که صلاحیت متقاضی زیر سوال رفته است بلکه ممکن است به دلایل متعدد از جمله عدم ارائه مدارک و اطلاعات یا نقص در مدارک اتفاق افتاده باشد و متقاضیان می‌توانند سوابق خود را به هیأت‌های نظارت ارائه دهند و نظر نهایی را هیأت نظارت و شورای نگهبان اعلام می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص جانمایی شعب اخذ رأی، گفت: نخستین ملاک ما برای جانمایی شعب، سهل الوصول بودن برای رأی دادن است بدین معنا که دسترسی مردم به شعبه اخذ رأی راحت باشد.

جان‌نثاری افزود: تراکم جمعیت موضوع بعدی است که همواره مورد توجه قرار می‌گیرد اگر در منطقه‌ای تراکم جمعیت داشته باشیم مد نظر قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: همچنین به دنبال این هستیم تا تعادل برای دسترسی به شعب وجود داشته باشد تا مردم به زحمت نیفتند، با در نظر گرفتن این سه ملاک در تلاش هستیم جانمایی‌های گذشته را مرور و بهترین نحو شعب را جانمایی کنیم.

منبع: استانداری

559117