پامپ و دامپ ناگهانی ریپل؛ درخواست بلک‌راک برای ایجاد ETF ریپل صحت دارد؟

در اواخر روز گذشته ۱۳ نوامبر، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت مدیریت دارایی بلک‌راک (BlackRock) نهادی به نام iShares XRP Trust را در ایالت دلاویر ثبت کرده است.
تصویر پامپ و دامپ ناگهانی ریپل؛ درخواست بلک‌راک برای ایجاد ETF ریپل صحت دارد؟

به گزارش پرسون، فعالان بازار این خبر را پیش درآمدی برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) ریپل توسط این غول مالی تلقی کردند و همین موضوع باعث شد که قیمت XRP در عرض ۳۰ دقیقه، ۱۲ درصد افزایش یابد و به ۰٫۷۳ دلار برسد.

با این حال، کمی پس از آن، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، با بلک‌راک تماس گرفت و مشخص شد که این نهاد ثبت‌شده جعلی بوده‌ است و به این ترتیب، ریپل هم تمام دستاوردهای خود را از دست داد. به گفته بالچوناس، ممکن است شخصی با جعل هویت مدیرعامل بلک‌راک، این نهاد را در وبسایت شرکت‌های دلاویر ثبت کرده باشد.


پامپ و دامپ ناگهانی ریپل؛ درخواست بلک‌راک برای ایجاد ETF ریپل صحت دارد؟

داده‌‌های بازار نشان می‌دهند که در پی پامپ و دامپ قیمت ریپل، بیش از ۶ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است. در همین حال، حجم معاملات این ارز دیجیتال همچنان بالاست و یک رشد ۲۳۰ درصدی را در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد.

از طرفی، پس از انتشار این خبر، سوال‌هایی هم در مورد صحت و اعتبار نهاد iShares Ethereum Trust مطرح شد. در پاسخ به این سوالات، جیمز سیفارت، یکی دیگر از تحلیلگران بلومبرگ می‌گوید که ETF اسپات اتریوم واقعی است؛ زیرا رسماً از طریق ارائه فرم 19b-4 توسط بورس نزدک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار تأیید شده است.

منبع: رمزارز نیوز

548526