واکنش منفی کاربران به سکوت عجیب همایون شجریان در پی درگذشت گلپا

سکوت عجیب و غریب همایون شجریان نسبت به درگذشت مرحوم اکبر گلپایگانی در فضای مجازی به شدت صدای کاربران را در آورد.
تصویر واکنش منفی کاربران به سکوت عجیب همایون شجریان در پی درگذشت گلپا

به گزارش سایت خبری پرسون، فرآیند تولید و ارایه آثار و محصولات موسیقایی و حاشیه‌های ریز و درشت دنیای موسیقی طی سال‌های اخیر به ویژه ایام «کرونا» و «پسا کرونا» تبدیل به «فرصت» و «چالش» مهم و جالب توجهی شد که بسیاری از دست‌اندرکاران و فعالان عرصه موسیقی را بر آن داشت تا فارغ از رسانه‌های رسمی به ارایه و انعکاس فعالیت‌های موسیقایی خود در بستر‌های متنوع «فضای مجازی» بپردازند و در این مسیر بسیار مهم و مؤثر بر افکار عمومی جامعه، حضور چشمگیری داشته باشند. حضوری که بعضاً برای آن‌ها دربرگیرنده اتفاقات مبارک و ارزشمندی در جهت معرفی خود و محصولات موسیقایی‌شان شد و در برخی موارد هم باعث دردسر‌های زیادی شد که می‌تواند در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی‌اش مورد بررسی و واکاوی بیشتری قرار گیرد.

شرایطی دارای اهمیت که اکنون نمی‌توان به راحتی از آنچه در این بستر رسانه‌ای روی می‌دهد، بی‌تفاوت گذشت. چارچوبی دارای چالش و پر از فراز و نشیب‌های عجیب و غریب که تبدیل به اقیانوس پهناور و بی‌انت‌هایی شده که هر چه قدر در آن حضور داشته باشیم، بیشتر متوجه ابعاد پیچیده آن می‌شویم. شرایطی که در دنیای موسیقی فرآیند بسیار پررنگی دارد و تقریباً تمامی فعالان موسیقی را برآن داشته تا در این راه پر پیچ و خم، اما جذاب برای مخاطب، به معرفی و به اصطلاح بیگانه «پرزنت» محصولات و دیدگاه‌های خود بپردازند. شرایطی که شاید بیان بسیاری از آن‌ها در قالب رسمی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی کشور جایگاهی نداشته باشد، اما دربرگیرنده ابعادی است که می‌تواند برای طرفداران و دوستداران موسیقی مشتمل بر رویداد‌های مکتوب و تصویر جالب توجهی باشد.

از نکات جالب توجهی که طی روز‌های گذشته به‌ویژه پس از درگذشت مرحوم اکبر گلپایگانی به شدت در فضای مجازی به چشم آمد، سکوت عجیب و غریب همایون شجریان نسبت به درگذشت این خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی بود که با واکنش‌های منفی برخی از علاقه‌مندان و کاربران نیز مواجه شد.

انتظار می‌رفت این خواننده موسیقی ایرانی که اکنون یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین هنرمندان موسیقی ایرانی در بین مردم است، در پس درگذشت اکبر گلپایگانی همچون دیگر خواننده‌های موسیقی ایرانی، پست یا مطلبی را منتشر کند. پیش‌بینی که غلط از آب درآمد و این خواننده در اقدامی عجیب و تامل برانگیز فقط به انتشار پستی درباره بخش دوم گفتگوی خود با عادل فردوسی‌پور در یکی از اپلیکیشن‌ها در این یکی‌دو روز اکتفا کرد.

اقدام عجیب همایون شجریان شرایط را به سمتی برد که در پست آخر این خواننده شناخته شده واکنش‌های منفی کاربران را در پی داشت. باید دید آیا همایون شجریان نسبت به این مطالب منتشر شده و نکات دیگر پیرامون این مساله واکنش نشان خواهد داد یا خیر؟

منبع: آفتاب‌‌نیوز

547684

نظرات شما ( 1 نظر )

علی |
جمعه 26 آبان 140223:06
این تنها همایون شجریان نبود که در مورد درگذشت استاد بی بدیل آواز ایران سکوت اختیار کرد شهرام ناظری هم که اگر همه ی آثارش را با هم جمع کنی ارزش یکی از اجراهای ماندگار گلپای آواز ایران را ندارد شأن خود را بالاتر از آن دید که در مورد این حادثه ی جانگداز واکنشی نشان دهد !