عکس یادگاری آقای سفیر با دو ایرانی آزاده شده از زندان‌های آمریکا

«رضا سرهنگ‌پور» و «مهرداد معین انصاری» دو نفر از پنج شهروند ایرانی هستند که در جریان مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی آزاد شدند.
تصویر عکس یادگاری آقای سفیر با دو ایرانی آزاده شده از زندان‌های آمریکا

به گزارش پرسون، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه با انتشار عکسی یادگاری با دو شهروند آزاد شده از زندان‌های آمریکا، ضمن خوش‌آمدگویی به آنها، از قطر بابت همکاری در این زمینه تشکر کرد.

حمید دهقانی دوشنبه شب در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار عکس یادگاری با دو شهروند آزاد شده از زندان های آمریکا به همراه برخی مقامات قطری نوشت: «به منزل خوش آمدید و شکرا قطر .‌.. .»

دو شهروند ایرانی که در جریان تبادل زندانیان ایران و آمریکا آزاد شدند، دوشنبه شب وارد تهران شدند.

«رضا سرهنگ‌پور» و «مهرداد معین انصاری» دو نفر از پنج شهروند ایرانی هستند که در جریان مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی آزاد شدند.

این دو که قصد بازگشت به کشور را داشتند، بر اساس برنامه‌ از پیش تعیین شده، ظهر امروز(دوشنبه) وارد دوحه پایتخت قطر شدند و دقایقی پیش نیز هواپیمای‌ حامل آنها در فرودگاه بین‌المللی تهران بر زمین نشست.

همچنین سه زندانی ایرانی دیگر نیز که ساکن آمریکا بودند، به‌طور همزمان آزاد شده‌اند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز(دوشنبه) درخصوص تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گفت: روند اجرای توافق میان دو طرف در دو موضوع رفع انسداد مالی دارایی‌های ایران در کره جنوبی و تبادل زندانیان گام به گام و با سرعت مطلوبی پیش رفته و امیدواریم که امروز شاهد وصول دارایی‌های خود از کره جنوبی باشیم.

وی افزود: بر همین اساس است که در همین روز تبادل زندانیان هم انجام می‌شود و پنج زندانی شهروند ایرانی از زندان های آمریکا آزاد می‌شوند. البته ۲ نفر از این تعداد به ایران باز خواهند گشت و یک نفر هم به کشور ثالثی نزد خانواده‌ خود می‌رود و ۲ نفر دیگر هم اظهار تمایل کرده اند که در آمریکا همچنان حضور داشته باشند و متقابلا پنج زندانی هم به آمریکا تحویل داده خواهند شد.

منبع: ایرنا

510729