با این تکنیک های ساده سرعت یادگیریتان را افزایش دهید

افرادی که در هر زمینه‌ای یادگیری بهتر و سریع‌تری دارند، زودتر به موفقیت می‌رسند. اگر شما هم می‌خواهید هر چیزی را سریع یاد بگیرید سه تکنیک ساده را دنبال کنید.
تصویر با این تکنیک های ساده سرعت یادگیریتان را افزایش دهید

به گزارش سایت خبری پرسون، بعضی از افراد خیلی سریع‌تر از دیگران عمل می‌کنند؛ یعنی در حوزه یادگیری خیلی زودتر از بقیه مطالب را یاد می‌گیرند. شاید شما هم دل‌تان بخواهد جزء این افراد باشید. نگران نباشید! خوشبختانه تکنیک‌ها و راهکارهایی هستند که باعث یادگیری سریع‌تر می‌شوند. در این قسمت سه راهکار مفید را به شما معرفی خواهیم کرد.

عامل انگیزه خود را بشناسید

اول ببینید که چه چیزی باعث می‌شود تا برای درس خواندن انگیزه پیدا کنید. انگیزه برای یادگیری چیزهای جدید اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما انگیزه داشته باشید تا چیزی را یاد بگیرید، ذهن‌تان بهتر عمل می‌کند و پروسه یادگیری برای‌تان جذاب‌تر پیش می‌رود و خسته نمی‌شوید و همین باعث می‌شود که مطالب داخل ذهن‌تان بماند. پس قبل از این که شروع به مطالعه هر موضوعی کنید، ببینید که به چه چیزی علاقه دارید؛ سپس به سراغ همان موضوع بروید.

قبل از شروع، پایه کار را بسازید

یاد گرفتن یک مهارت یعنی پیدا کردن ساختارهای پنهان در آن. اگر شما بتوانید نتیجه کلی کار را در ذهن‌تان بسازید و بعد به سراغ کار عملی بروید؛ قطعاً یادگیری برای‌تان سریع‌تر می‌شود.

در واقع باید اطلاعات و آگاهی خود را در مورد آن کار افزایش دهید تا در زمانی که مشغول هستید، بتوانید مهارت را بهتر پیش ببرید. می‌توانید از حقایق، مفاهیم و فرآیندهایی که راجع به آن موضوع می‌خوانید، لیست تهیه کنید. اهمیت لوازم مختلف را در آن جا یادداشت کنید و سعی کنید که با اطلاعات و آگاهی کافی پیش بروید.

بدانید که چه زمانی شروع کنید و چه زمانی متوقف شوید؟

اینکه شما بدانید از چه جایی باید شروع به کار کنید و چه جایی کارتان را به اتمام برسانید، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ یعنی باید با مرحله ‌بندی پیش بروید. زمانی که این دسته بندی را انجام دهید، ذهن‌تان راحت‌ تر مطالب را درک می‌کند و بهتر یاد می‌گیرد؛ پس سعی کنید قبل از این که شروع به کار کنید، برای خودتان مشخص کنید که می‌خواهید از کجا شروع کنید و در کجا به پایان برسانید و یک هدف مشخص در انتهای کار برای خودتان تعیین کنید.

منبع: نمناک

510728