ژشت جالب کیم جونگ اون رهبرکره شمالی به مناسبت سالگرد بنیان گذاری این کشور

کیم جونگ اون رئیس کره شمالی در بحبوحه گزارش‌ها در مورد سفر به روسیه، در یک مراسم گرفتن عکس تبلیغاتی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد بنیان گذاری این کشور شرکت کرد.
تصویر ژشت جالب کیم جونگ اون رهبرکره شمالی به مناسبت سالگرد بنیان گذاری این کشور

به گزارش پرسون، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز گزارش داد مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد بنیان گذاری این کشور روز گذشته با اهدای دسته های گل به رئیس پیشین این کشور و برگزاری یک ضیافت و کنسرت با حضور نماینده چین و اجرای یک گروه موسیقی متعلق به ارتش روسیه برگزار شد.

اما این خبرگزاری به نام فرد دیگری به جز رئیس کیم برای شرکت در مراسم گرفتن عکس های تبلیغاتی در محوطه بیرونی آرامگاه پدر و پدربزرگش اشاره‌ای نکرد.

این در حالی است که نشریه نیویورک تایمز به نقل از منابع آمریکایی و متحدانش گزارش داد رئیس کره شمالی در ماه جاری در سفری کم سابقه به روسیه سفر می کند و با پوتین درباره تامین تسلیحاتی مسکو، به منظور حمایت از این کشور در جنگ علیه اوکراین گفتگو می کند.

این نشریه در گزارش خود افزود: رهبران دو کشور درباره ارسال مهمات توپخانه‌ای و موشک های ضد تانک پیونگ یانگ به روسیه در ازای دریافت تکنولوژی پیشرفته مسکو برای ماهواره ها و زیردریایی های مجهز به سلاح هسته‌ای بحث و گفتگو خواهند کرد.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی کره شمالی تاکنون درباره این سفر سکوت کرده و کرملین نیز اظهار کرد در این باره حرفی برای گفتن ندارد.

در صورتی که این سفر انجام شود، دومین سفر رئیس کره شمالی به روسیه خواهد بود در حالی که وی به دنبال تعمیق روابط با مسکو است و پیونگ یانگ نیز می تواند از نیازهای پوتین سود ببرد.

در همین حال کیم جونگ اون روز گذشته، هفتاد و پنجمین سالگرد بنیان گذاری این کشور را با وعده تعمیق روابط با چین و روسیه گرامی داشت.

در زمانی که ایالات متحده در مورد تقویت روابط نظامی بین این دو کشور نگران است، خبر سفر قریب الوقوع کیم به روسیه در حالی منتشر شد که روز قبل از آن اخباری مبنی بر درخواست روسیه از چین و کره شمالی برای برگزاری یک مانور مشترک دریایی منتشر شد.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه به کیم جونگ اون رئیس کره شمالی پیشنهاد داد که دو کشور به همراه چین یک رزمایش دریایی مشترک را برگزار کنند.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داد وزیر دفاع روسیه در ماه ژوئن به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ دو کره به پیونگ‌یانگ سفر و با کیم جونگ اون، دیدار کرده و در این سفر پیشنهاد برگزاری رزمایش دریایی سه‌جانبه با حضور چین را به کیم داده بود.

روسیه و کره شمالی اخیراً خواستار روابط نظامی نزدیک‌تر شدند، اما پیونگ‌یانگ هر نوع «قرارداد تسلیحاتی» با روسیه را تکذیب می کند.

این در حالی است که کرملین چند روز قبل اعلام کرد که مسکو به تعمیق روابط دو جانبه با پیونگ یانگ به عنوان یکی از متحدان نزدیک دوران جنگ سرد و نیز یکی از معدود کشورهایی که از الحاق بخش هایی از اوکراین به روسیه در سال 2022 حمایت کرد، علاقمند است.

منبع: تسنیم

509905