تشییع هنرمند تئاتر استان مرکزی

آرزو حیدری سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: پیکر هنرمند مرحوم تئاتر استان مرکزی فردا از مقابل فرهنگسرای آیینه اراک تشییع می شود.

تصویر تشییع هنرمند تئاتر استان مرکزی

به گزارش سایت خبری پرسون، آرزو حیدری با اشاره به فوت "رضا یونس فرد" هنرمند تئاتر استان مرکزی به همراه دخترش؛ باران، اظهار کرد: رضا یونس فرد هنرمند تئاتر استان و رئیس انجمن نمایش شهرستان اراک در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، روز گذشته ۱۸ شهریورماه به همراه فرزندش باران در جریان سفر به شمال کشور، به دلیل غرق شدگی، جان به جان آفرین تسلیم کردند.

وی با بیان اینک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی این ضایعه دردناک را به خانواده آن مرحوم، جامعه هنری استان، بویژه اهالی هنر نمایش تسلیت می گوید، افزود: وی هنرمند تئاتر استان مرکزی بودند که در حوزه کودک و نوجوان با صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همکاری داشت.

حیدری افزود: یونس فرد دارای مدرک کارشناسی بازیگری از دانشگاه آزاد اراک بود و کارشناسی ارشد وی نیز در رشته کارگردانی نمایش از دانشگاه هنر و معماری تهران بود. او از سال ۱۳۷۸ به طور جدی فعالیت خود در عرصه نمایش را آغاز کرد. بیش از دو دهه در عرصه نمایش به عنوان بازیگر، کارگردان، بازبین، داور، کارشناس نمایش و دبیر جشنواره فعال بود و ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان را به عهده داشت.

حیدری بیان کرد: وی رییس انجمن نمایش شهرستان اراک در ۱۴۰۱ و پیش از آن رئیس انجمن نمایش استان و دبیر جشنواره تئاتر استان در سال ۱۴۰۱ بود و در زمینه ارتقای هنر تئاتر و نمایش در استان تلاش هایی بسیاری کرد به شکلی که ساخت ساختمان بلک باکس و شکل گیری بسیاری از امور تئاتر با همت وی انجام شد نمایش "اولد سیتی" آخرین اثری بود که وی به عنوان نویسنده و کارگردان در تیر ۱۴۰۲ به روی صحنه تئاتر فرهنگسرای آیینه اراک برد.

وی افزود: "باران یونس فرد" نیز با ۱۰ سال سن، یکی هنرمندان فعال تئاتر استان بود که سال گذشته برنده جشنواره تئاتر استان شد.

سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: پیکر این دو هنرمند تئاتر استان مرکزی فردا ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸.۳۰ تا ۹ صبح جهت وداع، در سالن تئاتر فرهنگسرای آیینه اراک خواهد بود و سپس از مقابل فرهنگسرا به سمت آرامستان اراک تشییع می شوند.

به گفته وی؛ دبیر اجرایی جشنواره ایثار، دبیری حشنواره تیاتر همت( پیشگیری از آسیب های اجتماعی) در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، کسب رتبه برگزیده چندین جشنواره کشوری و سرپرستی گروه نمایش اشک و لبخند از دیگر فعالیت این هنرمند جوان بوده است.

منبع: ایسنا

509892