عضو جدید گروه ۲۰ کیست؟

پس از دعوت گروه ۲۰ از اتحادیه آفریقا برای پیوستن به این گروه اقتصادی، این اتحادیه به یک عضو دائمی تبدیل می‌شود.
تصویر عضو جدید گروه ۲۰ کیست؟

به گزارش سایت خبری پرسون،آسوشیتدپرس امروز شنبه گزارش داد که گروه 20 اقتصاد پیشرو در جهان از اتحادیه آفریقا به عنوان یک عضو دائم استقبال می‌کند که تاییدی است بر اینکه بیش از 50 کشور آفریقایی به دنبال نقش پر رنگ‌تر در عرصه جهانی هستند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته خواستار عضویت دائم اتحادیه آفریقا در گروه 20 شد. نارندا مودی نخست وزیر هند از «آزالی آسومانی» دبیر کل فعلی این بلوک و رئیس جمهوری کومور در نشست گروه 20 در دهلی نو استقبال کرد.

«مکی سال» رئیس جمهور سنگال و دبیر کل سابق اتحادیه آفریقا که کمک زیادی را برای عضویت در گروه 20 کرد به تمام آفریقا تبریک گفت. ابا کالوندو سخنگوی اتحادیه آفریقا ابراز داشت که اتحادیه به مدت 7 سال از عضویت کامل حمایت کرده است.

عضویت دائم گروه 20 برای آفریقا در حالی است که جمعیت جوان 1.3 میلیارد نفری این قاره قرار است تا سال 2050 دو برابر شود و حدود یک چهارم از جمعیت جهان را تشکیل دهد.

55 کشور عضو اتحادیه آفریقا که شامل منطقه مورد مناقشه صحرای غربی می‌شود، نقش‌های معناداری در نهادهای جهانی از جمله شورای امنیت سازمان ملل داشتند. آنها همچنین خواهان اصلاحات در سیستم مالی جهانی - از جمله بانک جهانی و سایر نهادها - هستند که کشورهای آفریقایی را مجبور می‌کند بیشتر از سایرین برای استقراض پول بپردازند.

منبع: تسنیم

509762