سرپرست میراث فرهنگی دزفول؛

کپوبافی جهانی دزفول نیاز به مدرن شدن دارد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با اشاره به این‌که کپوبافی دزفول در حال توسعه است گفت: نیاز است تا کپوبافی دزفول در کنار سنتی بودن به سمت مدرن شدن هم برود.
تصویر کپوبافی جهانی دزفول نیاز به مدرن شدن دارد

به گزارش سایت خبری پرسون، حمیدرضا خادم، اظهار کرد: با توجه به این‌که کپوبافی ثبت جهانی شده‌ می‌توانیم کپوبافی را به سمتی سوق دهیم که تنوع محصول و صادرات آن بیشتر شود.

وی با بیان این‌که کپوباف‌ها باید وارد فاز جدید شوند تاکید کرد: کپوباف‌ها می‌توانند در زمینه صادرات بسیار پیشرفت کنند و تسهیلات کافی در راستای پیشرفت آن‌ها گرفته شود.

او ادامه داد: انشاالله بتوانیم کپو را نه تنها به کشورهای اطراف بلکه به اروپا هم صادر کنیم.

خادم به مشکلات کپوبافی اشاره کرد، گفت: در حوزه کپوبافی با کمبود تسهیلات، لوازم مورد نیاز کپوباف‌ها و کمبود کارگاه مواجه هستیم.

او با بیان این‌که نزدیک به سه هزار کپوباف وجود دارد، ادامه داد: کپوباف‌ها قشر خانم و خانه‌دارند که ممکن است به دلیل بضاعت مالی قادر به کار کردن نباشند و به دلیل کمبود سرمایه اولیه امکان شروع کار را نداشته باشند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با اشاره به مشکل مالی کپوباف‌ها، افزود: کپوباف‌ها از منطقه‌های بوم‌گردی استفاده می‌کنند تا سرمایه زیادی نخواهد و این موضوع ذوق و حوصله و هنر کپوباف‌ها را می‌طلبد که بتوانند در این مسیر موفق شوند.

منبع: ایسنا

509722