استقرار اولین رایزن سلامت ایران در بغداد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار نخستین رایزن سلامت ایران در کشور عراق خبر داد.
تصویر استقرار اولین رایزن سلامت ایران در بغداد

به گزارش پرسون، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان که به عراق سفر کرده است، با صالح الحسناوی؛ وزیر بهداشت و درمان عراق دیدار کرد. در این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت دانش‌بنیان ایران و عراق در حوزه سلامت به امضا رسید و مقرر شد این توافقات با محوریت دانشگاه «سبطین» در کربلا و با همکاری متخصصان دو کشور اجرایی شود.

در این دیدار صالح مهدی الحسناوی؛ وزیر بهداشت و درمان عراق، خواستار افزایش مشارکت دو کشور در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران در مراسم اربعین سال آینده شد.

وزیر بهداشت عراق همچنین بر اجرایی شدن توافقات دو جانبه در زمینه استفاده عراق از داروهای ساخت ایران تاکید کرد و خواستار حضور فعال تیم‌های پزشکی ایرانی در بیمارستان‌های عراق و استفاده از تجربیات پزشکان ایرانی شد.

بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دیدار از استقرار اولین رایزن سلامت ایران در بغداد خبر داد و اظهار کرد: ایران در ایام اربعین بیش از 4 هزار پزشک و نیروی درمانی به کربلای معلی و نجف اشرف و گذرگاه‌های مرزی اعزام کرده بود و در این مدت، همکاری شایسته‌ای بین دو وزارتخانه بهداشت ایران و عراق انجام شد و دو کشور برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن اربعین حسینی (ع) از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

براساس تفاهم وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه، رایزن سلامت در سفارتخانه ایران در کشور عراق از طرف وزارت بهداشت مستقر می‌شود که در اموری همچون تسهیل صادرات دارو، تجهیزات پزشکی، علم و فناوری و تبادل استاد و دانشجو و گردشگری سلامت در کشور عراق، فعالیت خواهد کرد.

منبع: تسنیم

509717