کلاهبرداری و پولشویی با ۴۵ میلیارد ریال چک جعلی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که با چک جعلی ۴۵ میلیارد ریال پولشویی و کلاهبرداری کرده بودند.
تصویر کلاهبرداری و پولشویی با ۴۵ میلیارد ریال چک جعلی

به گزارش سایت خبری پرسون، سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی دریافت خبر مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید در سایت‌های اینترنتی و ارائه چک جعلی در محله یوسف آباد تهران رسیدگی به موضوع و دستگیری متهم یا متهمان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۵ بر عهده گرفته و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی به دست آوردند متهمان اقدام به پخش چک‌های جعلی کرده و بدین ترتیب از کاربران فضای مجازی و مالباختگان کلاهبرداری می‌کنند افزود: در یک عملیات منسجم پلیسی درحالی که متهمان در حال خرید یک دستگاه تلفن همراه با چک جعلی بودند، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ مجوز‌های قضائی و بازدید از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی چک، اسکناس و مدارک هویتی جعلی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان ۵۷ و ۵۹ ساله در تحقیقات ابتدایی به بزه انتسابی و کلاهبرداری از شهروندان با ارائه چک و اسکناس جعلی اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل تراول و کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرده‌اند، اعلام کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

487105