سالگرد شاعر «شیعه‌نامه» کی برگزار می‌شود؟

روز پنجشنبه چهارم خردادماه مراسم هجدهمین سالگرد عروج شاعر شیعه نامه «محمدرضا آقاسی» در قطعه ۲۵ بهشت زهرا (س) برگزار می‌شود.
تصویر سالگرد شاعر «شیعه‌نامه» کی برگزار می‌شود؟

به گزارش سایت خبری پرسون، مراسم هجدهمین سالگرد عروج شاعر شیعه نامه «محمدرضا آقاسی» روز پنجشنبه چهارم خردادماه ساعت ۱۷ در قطعه ۲۵ بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

این مراسم از سوی دفتر گردآوری و تدوین آثار محمدرضا آقاسی با حضور خانواده وی و جمعی از هنرمندان، مداحان، شاعران و دوستان مرحوم در کنار مزار آن شاعر فرزانه برگزار می‌شود. زنده یاد حاج محمدرضا آقاسی متولد ۲۴ فروردین ماه ۱۳۳۸ در سن ۴۶ سالگی در سوم خرداد سال ۱۳۸۴ بر اثر عارضه قلبی آسمانی شد و در قطعه ۲۵ کنار شهدا آرام گرفت. از این شاعر بالغ بر سه هزار بیت شعر در موضوعات مذهبی، اجتماعی، سیاسی و ... بر جای مانده که در کتابی با عنوان «بر مدار عشق» در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیتی برای درگذشت آقاسی از وی به عنوان شاعری «آزاده و بسیجی» نام بردند و فرمودند: «شعر روان و بامضمون و خوش ساخت آقاسی که بیان‌گر دل پاک و احساسات صادق و هنر خودجوش او بود بی‌شک دارای جایگاه ویژه‌ای در ادبیات معاصر است.»

منبع: فارس

486681