مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور:

در حال حاضر در وضعیت بحرانی جمعیت قرار داریم

مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با اشاره به اینکه عده‌ای در سال‌های گذشته کم‌فرزندی را در کشور تبلیغ کردند، گفت: باید الگوی فرزندآوری در کشور تغییر یابد و به سمت خانواده‌های پُر جمعیت حرکت کنیم.
تصویر در حال حاضر در وضعیت بحرانی جمعیت قرار داریم

به گزارش سایت خبری پرسون، زینب اختری روز دوشنبه در آیین پایانی رویداد جوانی جمعیت و رویداد زرسا (زن، رسانه، سلامت، ایران) در ارومیه افزود: در حال حاضر، یکی از مسایل که درگیرش هستیم خانواده و جوانی جمعیت است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در وضعیت بحرانی جمعیت قرار داریم که برای رفع آن باید همه نهادهای مسوول فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

اختری ادامه داد: در سال‌های گذشته برخی‌ها شعار داده و تبلیغات کردند که بتوانند مفهوم کم فرزندی را در جامعه نهادینه کنند که باید این روند تغییر کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور اظهار کرد: در دنیای امروز، جمعیت قدرت ایجاد می‌کند که باید این مفهوم در جامعه نهادینه شود.

اختری با قدردانی از برگزار کنندگان جشنواره و رویداد جوانی جمعیت گفت: این امر می‌تواند الگویی برای دیگر مناطق کشور باشد.

وی با بیان اینکه رسانه می‌تواند بهترین ابزار برای جهاد تبیین باشد، افزود: باید از این ظرفیت در راستای فرهنگسازی برای جوانی جمعیت بهره برد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی هم در این همایش اظهار کرد: در قانون جوانی جمعیت، مشوق‌هایی مقرر شده که البته در اجرای همین حداقل‌ها هم با مشکل مواجه هستیم.

رضا ابراهیمی ادامه داد: عملکردها در حوزه تسهیلات بانکی برای اجرای قانون جوانی جمعیت در استان عملکرد مناسبی نیست و با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی اضافه کرد: در مباحث دیگر نظیر مسکن و دیگر مشوق‌ها هم با مشکل مواجه هستیم که باید این مشکلات برطرف شود.

ابراهیمی با تاکید بر کار فرهنگی در راستای ارتقای شاخص‌های فرزندآوری گفت: باید برای نسل فعلی و آینده این را تبیین کنیم که ۲ بچه‌ کافی نیست و البته در کنار این تشویق‌ها، زیرساخت‌ها را هم تامین کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: ما باید قبول کنیم که با روند کنونی در آینده جامعه پیری خواهیم داشت و باید با برنامه ریزی مناسب، از این امر جلوگیری کنیم.

در این همایش از صاحبان آثار برتر رسانه‌ای در حوزه جوانی جمعیت قدردانی شد.

منبع: ایرنا

486561