اولویت «بهارستان» این‌هاست؟

کلیات طرح «منع گرداندن» اژدها، کوروکودیل، خوک و سگ در اماکن عمومی «رای» آورد

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، درباره طرح مقابله با سگ‌گردانی گفت: بر اساس این طرح گرداندن حیوانات نامانوس و نامتعارفی همچون کوروکودیل، میمون، اژدها، خوک، گرگ، پلنگ و سگ ممنوع می‌شود.می‌توانند به بیابان بروند و در آنجا بگردانند ولی در ساختمان که زن و بچه ساکن هستند، نباید نگه داری و باعث وحشت شوند.
تصویر کلیات طرح «منع گرداندن» اژدها، کوروکودیل، خوک و سگ در اماکن عمومی «رای» آورد

به گزارش پرسون، روز گذشته ارگان رسانه‌ای نزدیک به سپاه خبر از تصویب شدن طرح موسوم به مقابله با سگ‌گردانی، در کمیسیون قضایی مجلس داد.حسن نوروزی نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات این طرح گفت: «بر اساس این طرح گرداندن حیوانات نامانوس و نامتعارفی همچون کوروکودیل، میمون، اژدها، خوک، گرگ، پلنگ و سگ ممنوع می‌شود.»

وی درخصوص محدودیت‌هایی که این طرح ایجاد می‌کند، عنوان کرد: «به دلیل اینکه این حیوانات ترس و وحشت ایجاد می‌کنند و عامل بیماری و هاری می‌شوند، نباید در ساختمان‌های مسکونی نگه داری شوند. همچنین در مکان‌های عمومی، پارک‌ها و مراکز تجاری نباید گردانده شوند.»

نوروزی در پاسخ به اینکه درصورتی که افراد بخواهند حیوانات خانگی خود را به بیرون ببرند، چه مکان‌هایی باید بروند، گفت: «می‌توانند به بیابان بروند ولی در ساختمان که زن و بچه ساکن هستند، نباید نگه داری و باعث وحشت شوند.»

این نماینده مجلس درباره اجاره خانه با افراد دارای حیوان خانگی، مطرح کرد:«ممنوع می‌شود و اگر شکایت شود دادسرا ورود پیدا می‌کند. باید خارج از شهر ببرند.»

نوروزی همچنین درمورد جریمه‌های درنظر گرفته شده در این طرح گفت: «مجازات‌هایی درنظر گرفته شده که هم شامل حبس می‌شود و هم شامل جزای نقدی.»وی در پایان مطرح کرد: «کلیات این طرح رای آورده و در کمیسیون هم بررسی شده و رای آورده است. قرار است در صحن علنی مطرح شود.»

486513