سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین:

نباید در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری کوتاهی شود

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین گفت: در حوزه وام ازدواج و وام فرزندآوری، با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده نباید در پرداخت تسهیلات کوتاهی صورت گیرد، بانک‌ها موظف هستند طبق قانون در اسرع وقت تسهیلات را پرداخت کنند.
تصویر نباید در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری کوتاهی شود

به گزارش پرسون از قزوین، غلامحسن اسلامی صدر سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که با حضور رحیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو این ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: در حوزه جوانی جمعیت نباید به برگزاری جلسات و ارائه آمار بسنده کرد بلکه در هر جلسه باید مصوبات قبلی پیگیری و بررسی شود، در واقع خروجی این جلسات باید اقدامات موثر و ملموس باشد.

وی افزود: در حال حاضر در حوزه جوانی جمعیت حرکت جدی از سوی دستگاه‌ها دیده نمی‌شود، گویا نسبت به اهمیت این مسئله واقف نیستند، این در حالی است که در گذشته که کاهش جمعیت در دستور کار قرار گرفته بود دستگاه های اجرایی با روحیه جهادی وارد شدند؛ در این برهه از زمان نیز نیاز به روحیه جهادی و ورود جدی دستگاه‌های متولی به منظور ایجاد زیرساخت جهت ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری و همچنین فرهنگ‌سازی مطلوب در این زمینه است.

اسلامی صدر بیان کرد: یکی از مسائل مورد توجه در این بخش ارائه تسهیلات و وام فرزندآوری و ازدواج است؛ بانک‌ها باید زمینه ارائه تسهیلات را هموار و مطابق قانون عمل کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین در پایان گفت: ارائه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری بانک‌ها به صورت جدی باید پیگیری شود و نباید در این حوزه کوتاهی و سهل‌انگاری صورت بگیرد.

486460