پیش‌بینی هواشناسی یزد پنجشنبه و جمعه 6 و 7 بهمن

آب و هوای یزد پنجشنبه و جمعه 6 و 7 بهمن با بارش‌های پراکنده برف و باران خصوصا در نیمه جنوبی و ارتفاعات استان همراه است.
تصویر پیش‌بینی هواشناسی یزد پنجشنبه و جمعه 6 و 7 بهمن

به گزارش پرسون، رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی یزد گفت: در روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد بارش‌های پراکنده برف و باران بویژه در نیمه جنوبی و ارتفاعات استان خواهیم بود.

سید عباس میرحسینی، رئیس گروه پیش‌بین اداره کل هواشناسی یزد، از این استان، در رابطه با پیش‌بینی وضعیت هوای استان یزد در روزهای پایانی هفته، اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا اوایل وقت فردا پنجشنبه در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات و مناطق جنوبی استان بارش پراکنده برف دور از انتظار نیست.

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده از نقشه‌های همدیدی از ظهر پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران بویژه در نیمه جنوبی و ارتفاعات پیش‌بینی می‌‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی یزد با اشاره به این‌که تا اوایل هفته آینده همچنان سرما و یخبندان شبانه در استان تداوم خواهد داشت، گفت: احتمال یخبندان، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد و... در جاده‌ها وجود دارد. لذا به مردم توصیه می‌شود برای جلوگیری از کاهش آسیب‌ها از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت لزوم به تردد، تجهیزات زمستانی مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

میرحسینی خاطرنشان کرد: به کشاورزان و دامداران نیز توصیه می‌شود تمهیدات لازم را برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی اندیشیده و مردم نیز مدیریت مصرف انرژی و گاز را در خانه‌های خود در نظر داشته باشند.

منبع:فارس

459377