علت سردرد بعد رنگ کردن مو چیست؟

اگر می خواهید از ارتباط رنگ مو و سردرد مطلع شوید جواب سوالتان پیش ماست.
تصویر علت سردرد بعد رنگ کردن مو چیست؟

به گزارش پرسون، سردرد میتواند یکی از عوارض جانبی رنگ کردن موها باشد، برخی خانم ها نسبت به استنشاق برخی از مواد شیمیایی که در رنگ مو وجود دارد حساسیت نشان داده و دچار سردرد می شوند یا هنگام شستن موها سر را زیاد خم نگه داشته اید و گرفتگی عضلات گردن منجر به سردرد بعد از رنگ مو شود. برای دکلره و رنگ کردن موها از مواد شیمیایی استفاده می شود که در برخی موارد ممکن است با عوارضی برای فرد همراه باشد یکی از عوارض رنگ مو میتواند سردرد باشد که در ادامه مقاله برای پیشگیری از این مشکل راهکارهایی عملی به شما ارائه می دهیم.

حساسیت به تنفس مواد شیمیایی یا جذب رنگ مو

ممکن است رنگ مویی که روی سرتان گذاشته شده است مدت زمان زیادی روی پوست باقی مانده باشد و مقداری از آن جذب پوست سر شود از سویی دیگر تنفس این مواد شیمیایی ممکن است برای برخی از افراد ایجاد سردرد کند. دکلره کردن موها هم میتواند یکی از عوامل ایجاد سردرد بعد از رنگ مو باشد.

کشیده شدن موها

اگر هنگام تقسیم بندی موها قبل از رنگ زدن موها کشیده شوند یا بر خلاف جهت بسته شوند احتمال این که بعدا دچار سردرد شوید زیاد است.

گرم شدن بیش از حد

در برخی آرایشگاه ها برای بهتر و سریعتر رنگ گرفتن موها از سشوار استفاده می شود. بیش از حد زیر کلاه سشوار ماندن میتواند باعث شود مواد شیمیایی بیشتری جذب پوست سر شده و منجر به سردرد شدیدی شود.

استفاده از مواد مرغوب

برای رنگ کرن موها از برندها معتبر و شناخته شده که از وزارت بهداشت مجوز دارند استفاده کنید. دقت کنید که رنگ مو حاوی مواد مضر مثل آمونیاک نباشد.

اجتناب از دکلره کردن

با اجتناب از دکلره کردن میتوانید عوارض رنگ کردن مو را به حداقل برسانید.

ریشه مو را رنگ نزنید

در برخی موارد علت سردرد به دلیل تماس رنگ مو با پوست سر است اگر ریشه موهایتان سفید نشده است از آرایشگر بخواهید از تکنیکی استفاده کند که رنگ مو به پوست سر نرسد.

تهویه مناسب سالن

در برخی موارد جمع شدن بیش از حد بخار مواد شیمیایی حین رنگ کردن مو باعث سردرد می شود ، سعی کنید به سالن هایی مراجعه نمایید که تهویه مناسب داشته باشند.

خسته شدن عضلات گردن

گاهی مراحل رنگ کردن موها چند ساعت وقت می گیرد و استفاده طولانی مدت از سشوار آرایشگاه یا قرار گرفتن در حالتی نامناسب روی صندلی میتواند به گردن فشار بیاورد ، خستگی عضلات گردن می تواند باعث سردرد شود.

منبع:بیتوته

458890