پیشنهاد پزشکان برای مریض نشدن و جلوگیری از بیماری

حتما جمله پیشگیری بهتر از درمان است را بسیار شنیده اید زیرا پزشکان معتقد هستند که به کمک توصیه های ساده اما مهم میتوان مریض نشد و از بیماری ها جلوگیری کرد.
تصویر پیشنهاد پزشکان برای مریض نشدن و جلوگیری از بیماری

به گزارش پرسون، از آن جایی که ویروس کرونا کل مردمِ دنیا را درگیر کرده و افراد روز به روز بیشتر از قبل به این ویروس دچار می شوند، در این قسمت از بهداشت و سلامت قصد داریم به شما توضیح دهیم که چگونه از این بیماری و بیماری‌ های دیگر جلوگیری کنید. هرچند ممکن است که این راهکار ها خیلی ساده و ابتدایی به نظر برسند؛ اما کمک می‌ کنند که از ابتلا به بیماری در امان بمانید؛ پس بهتر است آن ها را پشت گوش نیندازید.

در طول روز دست های تان را بشویید

شستن دست‌ ها پس از رفتن به سرویس بهداشتی کاری است که همه ما با آن آشنا هستیم، با این حال، مهمِ که این روال را بعد از هر وعده غذایی یا میان ‌وعده و زمانی که به خانه می ‌رسیم هم، انجام دهیم.

استراحت کافی داشته باشید

بسیار مهم است که هر روز استراحت کافی داشته باشید. بزرگسالان حداقل باید هفت ساعت یا حتی بیشتر در شبانه روز استراحت کنند؛ که در غیر این صورت بیشتر در معرض خطر بیماری های مزمن از جمله دیابت قرار خواهید گرفت.

رژیم غذایی سالم را در نظر بگیرید

یک رژیم غذایی سالم مملو از میوه، سبزیجات و پروتئین است که می ‌تواند برای ذهن، بدن و سیستم ایمنی مفید باشد. همانطور هم که می دانید سیستم ایمنی برای حفظ سلامت شما حیاتی است.

از دستکش استفاده کنید

در مواقع ضروری و حساس حتماً باید دستکش دست کنید تا از ابتلا به بیماری در امان بمانید و به ویروس های روی سطوح مبتلا نشوید؛ حتی به طور مثال اگر به رستوران رفتید؛ حتما از افراد آنجا بخواهید که برای شما دستکش بیاورند و بعد شروع به خوردن کنید.

از زدن دست به صورت تان اجتناب کنید

مراقب باشید که خیلی صورت تان را لمس نکنید، زیرا آلودگی‌ های روی دست به دهان و چشم انتقال پیدا کرده و شما را بیمار خواهد کرد.

409445